anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy jeśli nie zwrócę całości za zakup to allegro zawsze odrzuca wnioski o zwrot prowizji?

MAMY ROZWIĄZANIE!
gsyART
#11 Animator#

Witam,

sprzedałem przedmiot za 300zł, kupujący dokonał zwrotu przedmiotu ale przyszedł uszkodzony, dogadaliśmy się, że zwrócę 270zł a 30zł zostawię na pokrycie uszkodzeń, wystąpiłem o zwrot prowizji, jednak wniosek został odrzucony, czy jeśli nie zwrócę całości za zakup to allegro zawsze odrzuca wnioski?

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11
mikeza
#20 Guru#

@gsyART pisz odwołanie i wytłumacz sytuację. Allegro odrzuciło z automatu, ale finalnie powinni zwrócić prowizję. Też miałem sytuacje, że zwracałem niepełne wpłaty z powodu uszkodzenia towaru i nie miałem problemu z odzyskaniem prowizji. Masz prawo do pomniejszenia zwrotu jeśli produkt wrócił do Ciebie niepełnowartościowy.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

Dogadanie pewnie było "na gębę" nie poprzez centrum wiadomości i allegro nie widzi podstaw do zwrotu prowizji.

oznacz moderatorów
__DAM__
#9 Pomysłodawca#

Nie pisz glupot jeśli nie masz rzetelnych informacji. Nie ms znacznia jak się umówili na zwrot, czy przez telefon czy przez SMS. Jeśli zwrócił przez płatności allegro to zwrot jest widoczny a jeśli przez konto to wystarczy potwierdzenie zwrotu im wysłać. Sprzedaję na allegro od lat tylko na innym konie i ciągle ktoś coś zwraca bo się rozmyslil a allegro z automatu odrzuca wniosek, ale wystarczy się odwołać.

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

@__DAM__ Sprzedawca przy zwrocie na konto klienta mógł nie podać za co robi taki zwrot i wtedy takie potwierdzenie dla allegro może nie wystarczyć ,a jeśli robił przez formularz to ok. nie powinni odrzucać .Może nie mam doświadczeń w zwrotach bo na kilkanaście tysięcy sprzedanych ostatnio pozycji miałem ze 2 sztuki i to ze zwrotem za całość. Powinien pisać do allegro aż to ktoś mu dokładnie wyjaśni.

oznacz moderatorów
Pszczola2013
#12 Orędownik#

mwmonety  przedtem pisałam z konta @__DAM__  bo nie mogłam na inne się przełączyć na tefonie.

Przeważnie robi się zwrot ze środków z allegro, mi nigdy nie zdarzyło się inaczej, ale jak ktoś sprzedaje mało to nie musi mieć w danym dniu tych środków na koncie allegro. Pisanie że" umawianie "na gębę" nie poprzez centrum wiadomości " jest błędem bo informacje z centrum wiadomości znikają po 6 miesiącach i śladu po nich nie ma i wtedy nic nie udowodni tym centrum wiadomości. Wklejam odpowiedź z allegro w sprawie zwrotu prowizji, co prawda z dawna bo aktualne pousuwałam, ale jest zaznaczone że kupujący nie potwierdził. Odkąd weszło że można zrezygnować z zakupionuych produktów bez podania przyczyny to mam średnio 1-2 zwroty na tydzień

:111111.jpg

oznacz moderatorów
__DAM__
#9 Pomysłodawca#

Allegro z automatu odrzuca wniosek jeśli kupujący nie potwierdzi e-maila od nich, a może nie wchodzić na pocztę i nawet tego nie widzi. Jeśli się odwolasz a link do odwolania masz na dole wiadomości o odrzuceniu wniosku to na pewno Ci przyznają zwrot za kwotę która zwróciłes 

oznacz moderatorów
__DAM__
#9 Pomysłodawca#
 
oznacz moderatorów
gsyART
#11 Animator#

złożyłem odwołanie, odnośnie komentarzy, zwrot wykonałem poprzez allegro, rozmowy również odbywał się poprzez allegro 

 

@mwmonety @Pszczola2013 

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

@gsyART Mam nadzieję że staną po twojej stronie i otrzymasz swoją rekompensatę.

oznacz moderatorów
milka1234567890
#17 Koryfeusz#

@gsyART Ważne jest potwierdzenie zwrotu kupującemu, takie odwołania przechodzą.

oznacz moderatorów
Pszczola2013
#12 Orędownik#

gsyART na pewno Ci przyznają, nie ma innej możliwości. Skoro zwróciłeś wpłatę i masz na to potwierdzenie to nie mogę inaczej.

oznacz moderatorów