anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy jest jakaś możliwość obniżenia kosztów za np. oferty wyróżńiione lub promowane

marciinek01
#8 Zapaleniec#

Przykładowo zostało sprzedane 10 zestawów  lawendy na łączną kwotę 325 zł Prowizja 10% (32,50) + 19 zł za wyróżnienie co 10 dni. dodatkowo zostaje naliczona prowizja za sprzedaż od przedmiotów wyróżnionych w kwocie 24,40 zł. W jaki sposób można obniżyć te koszty uważam, że to trochę naciągane opłaty które negatywnie wpływają na atrakcyjność oferty. Biorąc pod uwagę koszty pakowania itd. za chwile przestanie mieć to sens. 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

kostas11
#21 Demiurg#

@marciinek01 coś źle popatrzałeś albo źle naliczyli 😞  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Dodatkowa prowizja od sprzedaży w wyróżnionych ofertach wynosi dla kont zwykłych 0,6 wartości obowiązującej prowizji w danej kategorii, a dla kont firmowych 0,75 wartości obowiązującej prowizji w danej kategorii

________
Κώστας
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@kostas11 
75% z 32.5 to jest właśnie ok. 24.4. 😉

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@A3dam poważnie ja myślałem że to 0,6 % czyli jakieś 3 zł to pojechali po bandzie 😞 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@kostas11 
🤣😂🤣
Nie doszacowałeś możliwości Allegro.
0,75 wartości = 75%

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

marciinek01
#8 Zapaleniec#

No właśnie. Osobiście czytałem regulamin a sam się glowilem co to za wartość. Czy nie czasem to celowa niejasność? Bo nawet na dzisiejszym webinarze było to jakby ominięte a przykłady podane w kalkulatorze jakby celowo z ofert o niższej prowizji. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@A3dam to nie mogli napisać w procentach ?  a dostałem ostatnio darmowe wyróżnienia i se pomyślałem a kilka złotych dodatkowych mogę przełknąć tu się okazuje że z 12 % + 0,75 wyjdzie mi 21 % prowizji za towar na którym mam 20 % marży 😄 😄 właśnie mnie wyleczyłeś z wyróżnień 😉 to dlatego jest prowizja od wyróżnienia oddzielnie w rozliczeniu co by nie bolało 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@marciinek01 Nikt nie zmusza cię do płacenia za wyróżnienia. Allegro nie daje żadnych ulg, bo zarabia na tym olbrzymie pieniądze. Ciesz się, że coś sprzedałeś z tymi wyróżnieniami, bo nie wszyscy mają takiego farta 😁

oznacz moderatorów

marciinek01
#8 Zapaleniec#

Roznosi się o to jak sprzedać coś z tego mieć i utrzymać dobrą jakość cena musi być adekwatna do danego produktu. Przez prowizje oferta traci na atrakcyjności tak naprawdę.

oznacz moderatorów

AlePiesio
#13 Ambasador#

Dobre pytanie, też chciałbym wiedzieć jak sprzedawać więcej nie płacąc za wyróżnienia, za ads , prowizji od oferty wyróżnionej itd

oznacz moderatorów