anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy jest możliwość aby zmniejszyć prowizję od sprzedanego towaru?

Nast1
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry, czy jest taka możliwość aby  zmniejszyć prowizję od sprzedanego towaru? 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

xyz96
#21 Demiurg#

Tak, wystawiać na Allegro Lokalnie.

oznacz moderatorów

Nast1
#9 Pomysłodawca#

Jedynie w taki sposób ?

oznacz moderatorów

__DAM__
#9 Pomysłodawca#

Nie da się inaczej niż na allegro lokalnie. Prowizje są chore dlatego coraz częściej sprzedawcy rezygnują że sprzedaży na allegro 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Nast1 Z tym lokalnie to uważaj, bo w niektórych przypadkach może się okazać, że prowizja jest jednak mniejsza na allegro (np. kategoria karty graficzne na allegro to 3% od kosztu towaru + kosztów wysyłki, na lokalnie natomiast to 4,9% od kosztu towaru - taka jest tam prowizja na całą elektronikę, bo na pozostałą resztę jest 7,9%).
Trzeba sobie użyć kalkulatora i sprawdzić czy daną rzecz bardziej "opłaca się" wystawić na allegro, czy na lokalnie.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Pszczola2013
#12 Orędownik#

Ja akurat sprzedaję na zwykłym allegro na koncie firmowym i prowizja przeważnie 10 lub 11 % + jeśli w jakimś promowaniu to kolejna prowizja. Czasem od produktu sprzedanego np. za 20 zł, allegro pobiera łącznie nawet 5-7zł. A to że nawet od smarta jest pobierana prowizja to już skandal.

Na niektórych kontach allegro udostępniło do smarta zakup nawet za 1 zł, niestety na moim też. Ostatnio osoba kupiła u mnie za 1 zł produkt ( w załączniku). Zapłaciłam prowizję do allegro 25 groszy, do tego 0,99 groszy bo produkt nie został dostarczony na drugi dzień (bo zakup był po godzinie 18.00 więc żaden kurier nie odbierze), do tego muszę zapłacić 23% VATu i 3% ryczałtu do US.Do tego koperta bąbelkowa i wydruk etykiety. Łącznie ktoś u mnie kupił i zapłacił 1 zł, a ja od tego muszę zapłacić  około 2,50... szkoda nawet komentować111111.jpg

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Ty jesteś przedsiębiorcą i dziwię się że na Allegro masz jeszcze coś za 1zl. Podwyżki trwają od co najmniej roku i już wówczas należało zmienić ceny najtańszych produktów. 

oznacz moderatorów

Pszczola2013
#12 Orędownik#

TATLOK Zmieniłam po tym cenę na 2 zł bo chcę się tego pozbyć i tyle, a nie zauważyłam że mam jeszcze coś za 1 zł. Dla mnie chore jest to że można kupić z pakietem smart produkt nawet za 1 zł, a nie jak w większości aukcji za minimum 40. Ja sprzedaję kosmetyki więc ogólnie ceny nie są wysokie, tak żebym mogła te prowizje w nich "schować", bo nikt by u mnie nie kupił, ale coraz częściej myslę nad rezygnacją ze sprzedaży na allegro

oznacz moderatorów