anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy jest możliwość odzyskania pieniędzy za wyłudzony towar?

Kahelo_Seller
#7 Wielbiciel#

Witam, chciałbym zapytać czy w mojej sytuacji otrzymam rekompensatę. No więc tak 2 dni temu ktoś rzekomo kupił ode mnie towar za 350 złotych dostałem potwierdzenie płatności w postaci tego mailaobraz_2022-10-14_094113584.png

wysłałem towar pod presją kupującego bo oskarżał mnie o oszustwo a pieniędzy nie otrzymałem do dzisiaj co zrobić by zrekompensować moją stratę (w razie dodatkowych szczegółów pytajcie)

 

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Kahelo_Seller sprzedawcy nie są chronieni allegro protect. Złóż zawiadomienie na policje

oznacz moderatorów

Kahelo_Seller
#7 Wielbiciel#

jeśli policja się zainteresuje to co mogą w tej sytuacji zrobić?

 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Kahelo_Seller "jeśli policja się zainteresuje to co mogą w tej sytuacji zrobić?"

Praktycznie zrobią niewiele. Jeśli towar był  o wartości poniżej 500 zł  to nawet nie jest przestępstwo, to tylko wykroczenie. Ale czy to było oszustwo?  To normalny handel z odroczoną płatnością.  Wysłałeś dobrowolnie. Wystarczy że kupujący  powie że chce zapłacić, tylko chwilowo brak kasy.

W takiej sytuacji nie ma oszustwa, nie ma przestępstwa, masz dłużnika możesz sciągać dług, oczywiście  zgodnie z prawem.

 

ps. obrazka  nie widać,  musi zatwierdzić moderator

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Teraz  widać obrazek,  oskarżasz bezzasadnie kupującego a nie zadbałeś o aktywację własnego  konta?

Prawidłowo kupujący cię oskarżał, powinieneś pójść na policję, dostałbyś mandat...

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Kahelo_Seller a to jest kontynuacje tej samej sprawy ( Gdzie są moje pięniądze? ) czy nowa sprzedaż

oznacz moderatorów

Kahelo_Seller
#7 Wielbiciel#

kontynuacja

oznacz moderatorów

Client:107370536
#12 Orędownik#

@br.  napisał(a):

Teraz  widać obrazek,  oskarżasz bezzasadnie kupującego a nie zadbałeś o aktywację własnego  konta?

Prawidłowo kupujący cię oskarżał, powinieneś pójść na policję, dostałbyś mandat...


Czy my na pewno oglądaliśmy ten sam obrazek? I dlaczego "bezzasadnie oskarżony" kupujący ma zawieszone konto, a moderatorka zachęca sprzedającego do zgłoszenia sprawy na policję?

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Client:107370536  Widocznie moderatorka ma więcej informacji

oznacz moderatorów

Client:107370536
#12 Orędownik#

@br. Na obrazku wyraźnie widać, od kogo przyszedł sfabrykowany email.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Kahelo_Seller jako sprzedający nie masz możliwości wystąpienia o rekompensatę , padłeś ofiarą oszusta , pozostaje Ci tylko policja .

Zawsze sprawdzaj czy środki wpłynęły tu -https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/srodki-i-historia-operacji#!/

 

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Byłeś nieuważny i dałeś się nabrać, nie ty jeden. Z tego co wiem to program allegro chroni tylko kupujących przed nieuczciwymi sprzedającymi, nie odwrotnie. Pozostaje ewentualnie policja, jeśli w ogóle się tym zainteresują. 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Kahelo_Seller zrobiłeś to o co prosili cię moderatorzy w innym wątku?

oznacz moderatorów

Kahelo_Seller
#7 Wielbiciel#

niestety zapytałem po fakcie

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Kahelo_Seller Kupujący nie zapłacił czy Ty nie masz aktywowanego konta i sobie ich nie wypłaciłeś. sprawdź czy przypadkiem nie masz tu środków:https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/srodki-i-historia-operacji#!/

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Kahelo_Seller Zablokowaliśmy konto tego klienta. Zgodnie z sugestiami pojawiającymi się w tym wątku, zachęcam do zgłoszenia sprawy na policję.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów