anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

czy klient może zgłosić zwrot towaru jakim jest ochraniacz bokserski na szczękę?

redmonster_pl
#9 Pomysłodawca#

Mam pytanie klient zgłosił zwrot towaru ochraniacz bokserski na szczękę, powód zwrotu "wada wykryta podczas używania (Ochraniacz niemożliwy do uformowania tak, aby nie spadał z zębów. Owszem, po nałożeniu się trzyma, ale po kilku ruchach głową zsuwa się z dół. Nigdy wcześniej nie miałem takiego problemu z ochraniaczami, a miałem ich kilka. Poza tym towar, który przyszedł różni się od tego, który jest na zdjęciach i odstaje dosyć mocno jakościowo od tego ze zdjęć.)" Na aukcji i w realu sprawdziłem ten ochraniacz na szczękę i różnic ze zdjęciem nie widzę a nie wiem jak można porównać jakość produktu w ręce ze zdjęciem (kolor i kształt się zgadzają). Pytanie jest następujące, ponieważ taką rzecz się dopasowuje do kształtu szczęki pod gorącą wodą by materiał nabrał plastyczności następnie dopasowuje do łuku zębowego i schładza by zachował kształt to czy powołując się na punkt regulaminu allegro sprzedający nie ma obowiązku przyjąć zwrotu: 

  • rzeczy, które dostarczone są w zapieczętowanym opakowaniu, a których po jego otwarciu nie możesz zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub higienę – na przykład: bielizna osobista, test ciążowy, końcówki do szczoteczki elektrycznej, soczewki kontaktowe, maseczki

Mogę tego zwrotu nie przyjąć i odpisać kupującemu powołując się na ten punkt, że pieniędzy nie odzyska i że mogę mu towar odesłać na jego koszt lub odbierze sobie go na miejscu? Nadmienię że mam taką adnotację odnośnie wyżej wymienionego punktu regulaminu z zakładce zwrot towaru, czyli obowiązek informacyjny spełniłem. @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

 

oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1

kostas11
#21 Demiurg#

@redmonster_pl to jest reklamacja a nie zwrot odstąpienie bez podania przyczyny 😞

Musisz rozpatrzyć w ciągu 14 dni i podjąć decyzję 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów