anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mam szansę załapać się na pakiet powitalny, czy muszę usunąć konto i założyć je od nowa?

Fontipl
#8 Zapaleniec#

Witam serdecznie.
Mam konto firmowe na Allegro od kilku lat, które sporadycznie służyło mi do robienia zakupów. Kiedyś raz lub dwa coś sprzedałem w formie wyprzedaży własnych drobnych zasobów, a nie jako typowy towar handlowy. Teraz rozważam regularną sprzedaż na Allegro. Mam szansę załapać się na pakiet powitalny, czy muszę usunąć konto i założyć je od nowa ? 🙂

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

mikeza
#21 Demiurg#

@Fontipl moim zdaniem musiałbyś zakładać konto na inne dane, przede wszystkim inny nr nip itd, to nie mogą być identyczne dane jak dotychczas. to jest promocja dla nowych użytkowników, dla starych kont allegro ma tylko podwyżki i nic od siebie nie daje.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie, musiałbyś założyć konto w okresie objętym promocją i musiałoby to być konto na nowy NIP, jeśli ten aktualny istniał już w zasobach Allegro przed okresem promocji.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Dla allegro nie jesteś już kimś nowym ,twoja tożsamość jest już tam znana i tylko zmiana osobowości może dać ci pakiet powitalny .Musisz założyć nową działalność z nowym NIP-em .

oznacz moderatorów

Fontipl
#8 Zapaleniec#

Czyli wygląda na to, że nie tyle Allegro zależy na pozyskaniu nowych sprzedawców, co nowych użytkowników. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Fontipl  program jest dla nowych klientów a nie dla nowych kont . Własnie o to chodzi aby nowych sprzedawców przyciągnąc a nie o to aby ktos kto już dawno korzysta z alegro likwidował jedno konto i zakładal drugie.

oznacz moderatorów

Fontipl
#8 Zapaleniec#

OK. Ale ktoś taki jak ja jest potencjalnym nowym sprzedawcą, bo do tej pory kupowałem, a nie sprzedawałem. A brak programu powitalnego na starcie mnie do sprzedaży raczej zniechęca, bo od pierwszego dnia, zanim się nauczę wszystkiego allegrowego i zapłacę frycowe, od razu zapłacę pełna stawkę. Ale rozumiem, że ktoś tak wymyślił i trzeba albo się dostosować albo zrezygnować. I tyle.

oznacz moderatorów

mikeza
#21 Demiurg#

@Fontipl tak po prawdzie to jesli nie będziesz się płatnie reklamował, czy brał promowań, to jedyne koszty jakie będziesz miał to prowizja od sprzedaży. Jesli nic nie sprzedaż nie ponosisz żadnych kosztów. Pakiet powitalny miał być z założenia programem pomocowym dla nowych firm w dobie pandemii, został wprowadzony w zeszłym roku i jest non stop bez końca przedłużany. Dla nas starych sprzedawców jest to niezrozumiałe, bo my płacimy z miesiąca na miesiąc coraz więcej, a jest pełno cwaniaczków, co zakłada firmy na ciotki, babcie, znajomych i co kilka miesięcy od nowa, i tak w koło bez żadnych kosztów. Polak potrafi 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Fontipl
#8 Zapaleniec#

Dzięki za informacje. Za to prowizje sięgające 15% oraz wielość różnych dodatkowych składowych skłania do podejmowania ostrożnych decyzji . Pewnie i tak się da jeszcze trochę ugrać, jeśli nie popełni się zbyt wielu błędów, ale każdy początek z dodatkową poduszką bezpieczeństwa i tak byłby wskazany 😉

 

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

Ale cebulactwo.

oznacz moderatorów

Fontipl
#8 Zapaleniec#

To o mnie? Z czego wynika Twoja opinia?

oznacz moderatorów