anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy sprzedający ma jakiekolwiek szanse na obronę w dyskusji Allegro ?

43571232
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, 

Chciałem sprzedać telefon, z racji tego że miał pęknięty tył, wystawiłem licytacje od 1zł iPhone XS Max. W licytacji brało udział ok 15 osób, większość osób widziała pęknięcie na tyle telefonu i często dostawałem pytania czy jest pęknięty , tylko nie kupujący. Tłumaczy się tym że na zdjęciach nie było widać że jest pęknięty, w dyskusji cały czas oskarżał mnie o kłamstwo i oszustwo. POK oczywiście przyznał mu rekompensatę pomimo że kupujący zdarł folię ochronną z tylu telefonu oraz od ponad miesiąca nie dostałem zwrotu produktu. Jak można się odwołać od tego? Do przedstawicieli Allegro nic nie dociera, wychodzą z założenia że sprzedający zawsze jest oszustem, a kupujący jest bezkarny. Mam wszystkie screeny z rozmów, zdjęcia stanu telefonu oraz screeny z rozmów z innymi zainteresowanymi.  

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

mwmonety
#21 Demiurg#

Sprzedający ma szanse w dyskusji ale w twoim przypadku jeśli faktycznie tej istotnej wiadomości o uszkodzeniu nie podałeś w opisie to masz marne .Opis musi być rzetelny a wszystkie istotne informacje podane w opisie.

oznacz moderatorów

43571232
#7 Wielbiciel#

Stan był przedstawiony na zdjęciach, zgodnie z opisem stanu używanego Allegro jest to dopuszczalne. A aukcji nie można edytować wiec nie miałem jak dodać do opisu. 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Zdjęcia same sprawy nie rozwiązują sprzedawca jest zobowiązany do ujawnienia wszystkich istotnych wiadomości w opisie aukcji i nic na to nie poradzisz klient ma prawo być niezadowolony a ty musisz mu przyznać rację jeśli rzeczywiście nic nie wspomniałeś w opisie swojej aukcji.  Samo pisanie stan jak na zdjęciach jest niewystarczające .

oznacz moderatorów

43571232
#7 Wielbiciel#

Ale zgodnie z opisem stanu używanego w Allegro, uszkodzenia mogą być przedstawione w opisie i na zdjęciach lub na zdjęciach. A co w przypadku gdy kupujący na własną rękę zdarł folie zabezpieczająca telefon i liczy że ja teraz przyjmę ten telefon po 2 miesiącach w nie wiadomo jakim stanie ?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie podałeś w opisie, że telefon jest pęknięty? Sam sobie narobiłeś kłopotu, zatajając wadę. Teraz trzeba będzie pewnie oddać pieniądze do Allegro i załatwić sobie odebranie telefonu od kupującego.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@43571232 

1. Opis to bardzo ważna część aukcji - nie opisałeś istotnej wady - Twoja wina

2. Fakt od lat Allegro nie może się zdecydować czy zdjęcia są integralną cześcią opisu czy nie... ale kolejny błąd serwisu nie usprawiedliwia Ciebie

3. Zdarcie folii nic nie zmienia. Mógł to zrobić

4. I tu dochodzimy do sedna sprawy : Czy rozpatrzyłeś reklamację? poprosiłeś o odesłanie przedmiotu do reklamacji? Czy odpowiadałeś w dyskusji na bieżąco ? Za to Allegro często "stawia do pionu"

ps Po jakim czasie od odbioru Kupujący zgłosił problem?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

43571232
#7 Wielbiciel#

Cały czas brałem udział w dyskusji, kupujący nawet godziny nie czekał na odpowiedź. 
kupujący zgłosił problem po ok 4-5 dniach 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@43571232 Zgłosił problem i jaka była Twoja odpowiedź?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

A czy w dyskusji podałeś klientowi informację że pod folią jest ukryte pęknięcie lub inne uszkodzenia? Bo to jest istotne w tym przypadku rezygnacji jego z tego zakupu.

oznacz moderatorów

43571232
#7 Wielbiciel#

Kupujący zaczął dyskusje wstawiając zdjęcie zdartej foli z tylu telefonu. Ale pęknięcie było widać przez folie, wiec nawet nie było potrzeby nic psuć. 

oznacz moderatorów

43571232
#7 Wielbiciel#

Przedstawiłem moje stanowisko, że na zdjęciach było to uwzględnione a przedmiot jest używany wiec nie muszę przyjmować zwrotu. Tłumaczenie że oglądał zdjęcia pod słońce albo z jakiejś odległości nie jest adekwatne, jeżeli kupującemu nie chciało się nawet przejrzeć kilku zdjęć to czemu ja mam za to odpowiadać? Tak, nie dodałem tego w opisie bo aukcje wystawiałem na szybko kopiując opis z ogłoszeni z **piiip**. Ale zdjęcia przedstawiały rzeczywisty stan telefonu. 

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@43571232 Poproszę link do tej aukcji.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Pisanie tutaj niczego nie zmieni. Zataiłeś wadę, a mogłeś JASNO napisać, że telefon jest pęknięty. Zakombinowałeś i się na tym przejechałeś.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Jako sprzedawca w tym przypadku przyznaję rację kupującemu ,zdjęcia nie są najważniejsze istotne jest wiarygodne przedstawienie przedmiotu w opisie .Zwrotu możesz sobie nie przyjmować ale musisz pamiętać że kupujący ma prawo do rękojmi .Obawiam się że allegro też nie będzie po twojej stronie.

oznacz moderatorów

43571232
#7 Wielbiciel#

w tym rzecz że nic nie kombinowałem, wystawiłem aukcje zapomniałem napisać tego w opisie ale był stan uwzględniony na zdjęciu ( jeżeli takie są opisy w Allegro to uznałem że może tak zostać i nie kończyłem aukcji przed czasem) 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Tak ,zgadza się są takie opisy ale w przypadku gdy nie ma żadnych ukrytych uszkodzeń jako potwierdzenie  opisu .

oznacz moderatorów