anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Gdzie i komu mogę wysłać skargę /zażalenie na działania pracownika allegro ?

NaviEcuTronic
#8 Zapaleniec#

Witam mamy problem z allegro który nie chce odblokować kont , usilnie informuje iż są powiązane konta - z moich zebranych danych ustaliłem że konto które allegro wskazuje na powiązane jest zarejestrowane na zupełnie inne dane/podmiot - nie będę się upierał jakimi nie zbitymi danymi operują ale wymuszają na mnie kontakt osoby trzeciej w celu kontaktu z allegro i wyjaśnienie sankcji - nie mogę dojść do porozumienia z działem bezpieczeństwa transakcji dlatego szukam innych rozwiązań 

 

1. Gdzie i komu mogę wysłać skargę /zażalenie na działania pracownika allegro  

2. Jakie są działy odpowiedzialne które nadzorują dział bezpieczeństwa transakcji ? po prostu ktoś wyżej bo tam zdecydowanie dziwni ludzie pracują

3. Rozmawiałem z prawnikiem i wstępnie mogę złożyć pozew do sądu czy ktoś kiedyś takie pozwy składał wobec allegro i ich praktyk ? głównie chodzi o zebrane dane których nie chce ujawnić nawet właścicielowi konta oraz wymuszenie kontaktu osób trzecich

 

4. Wspomniałem UOKIK ponieważ członkowi rodziny który notabene często korzysta z jednych sieci IP i jednych komputerów również zostało zablokowane konto - konto posiada od 13 lat i nie na żadnego powiązania z moim tylko poza tym iż jest rodziną 

 

pozdrawiam

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

ares_
#14 Krzewiciel#

@NaviEcuTronic 

Logowanie na konta Allegro z tego samego IP jest jedną z podstaw do powiązania kont i nałożenia blokad. Nie ma znaczenia, że konto należy to innej osoby.

Wiele osób zapowiadało, że w takich sytuacjach będą kierować sprawy do sądu ale nie przypominam sobie żeby ktoś się pochwalił, że rzeczywiście to zrobił a tym bardziej jaki był wynik takiego postępowania.

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@ares_ IP nie identyfikuje osoby ani nie jest daną osobową. Allegro musiałoby udowodnić, że konta naprawdę są powiązane. Wątpię, że ich dział bezpieczeństwa nie rzucił blokady "bo tak". Wziąć prawnika i się nie bać.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@NaviEcuTronic Spróbuj proszę złożyć odwołanie od otrzymanej decyzji - wtedy Twoja sprawa zostanie ponownie zweryfikowana. Mam nadzieję, że uda się wyjaśnić tę sytuację. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

NaviEcuTronic
#8 Zapaleniec#

Rozumiem natomiast zastanawia mnie fakt przedstawionych wymogów nawet jeżeli konto w jakiś sposób w przeszłośći było powiązane np ktoś prowadził spółke teraz teraz każdy zarzadza innymi platformami w jaki sposób wlasciciel konta X moze wplynac na wlasciciela konta Y aby ten skontaktowal sie z allegro- to jest nie logiczne 

oznacz moderatorów

PitchRE
#7 Wielbiciel#

I zrobiłeś coś z tym?
mam dokładnie taka sama sytuacje i to już drugi raz.

jakas patologia.

oznacz moderatorów

Azzreall
#7 Wielbiciel#

Mam teraz dokładnie to samo... dział bezpieczeństwa nie chce mi podać powodu za którego dostałem blokade, tylko każą zalogować mi się na konto które nie należy do mnie w celu wyjaśnienia sprawy. I o co tu chodzi?

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

serio chcą abyś włamał się na inne konto? to podpada pod podżeganie....

ponoć sa ludzie, którzy to umieją, tylko jak ich znaleźć?

swoją drogą, powód powinieneś dostać w mailu o blokadzie.

oznacz moderatorów

Azzreall
#7 Wielbiciel#

Powodem jest nałożona sankcja na konto które nie należy do mnie. W celu wyjaśnienia sprawy mam napisać z tego konta. No gdzie tu logika? Co śmieszniejsze to "powiazane" że mną konto jest założone na tymczasowy email, w sensie taki na 10min

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

a skad wiesz ze to chwilowy email? znasz te osobe-właściciela konta?

oznacz moderatorów

PitchRE
#7 Wielbiciel#

Można to potwierdzić po domenie maila.

oznacz moderatorów

Azzreall
#7 Wielbiciel#

"zarejestrowane na maila lidocif596@ iliken .com i wypełnić formularz kontaktowy."

Pierwszy raz widze taki mail na oczy i po wpisaniu @iliken . com wyskakuje strona z tymczasowymi e-mailami..  

Ogólnie od grudnia sprzedaje przedmioty z gry na allegro. I do tej pory nie było żadnego problemu, wszystko opłacane, klienci zadowoleni. Ale pojawiła się konkurencja i na zmianę zmniejszaliśmy cenę naszych ofert. Aż ktoś nagle zaczął wykupować moje wszystkie oferty(nie placac) tylko żeby je zamknac a były promowane.. (mam na myśli np wybieranie 1000 szt) Tego samego dnia dostałem blokadę. W mailu dowiedziałem się tylko ze sankcja jest na koncie z tym mailem i moimi danymi i nawet taka sama albo podobna nazwą na allegro lokalnie.... Na allegro widać moje dane wiec śmiem twierdzić, że ktoś specjalnie zalozyl konto z moimi danymi przez co dostałem blokade

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

a to mozliwe

czego to "ludzie" nie wymyśla.

odwołuj sie i wszystko dokładnie wyjaśnij tak jak tu

oznacz moderatorów

Azzreall
#7 Wielbiciel#

Dokładnie tak zrobiłem, wymieniłem już z 10 maili z tym wydziałem bezpieczeństwa..  Prosiłem żeby sprawdzili kiedy to konto zostało założone, że pewnie dopiero teraz a ja swoje posiadam od 4 lat.. Że mówię prawdę, że ja to prawdziwy ja i mogę nawet wysłać dowód osobisty i nie kłamie że posiadam tylko jedno konto. To mówią że nie mogą udostępniać takich informacji, po prostu mnie zbywają..  Piszę, ze zrobiłbym wszystko żeby rozwiązać ten problem ale jak skoro oni wymagają ode mnie niemożliwego. Czyli wejście na konto które nie jest moje..

oznacz moderatorów

Azzreall
#7 Wielbiciel#

Napisałem, że skoro uważają ze to konto jest moje przez użycie moich danych to niech podadzą mi do niego hasło, żebym mógł się zalogować i wyjaśnić sankcje tam no bo innego rozwiązania nie ma. Chyba że mam iść na policję zgłosić ze ktos się pode mnie podszywał..

oznacz moderatorów

client11546
#11 Animator#

na allegro od 4 lat dzieją się różne rzeczy allegro stało się już nie bespieczne a z działem  bezpieczestwa jeszcze nich nie wygrał zrujnowali kilka dziesiąt kont i sprzedawcom i kupującym 

oznacz moderatorów