anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy można wystawić jeden przedmiot w dwóch ofertach - jedno kup teraz, a drugi w licytacji?

Client:42679664
#7 Wielbiciel#

Witam mam pytanie czy jest możliwość wystawienia jednego przedmiotu na dwóch aukcjach jedno z opcją kup teraz a druga z licytacja?? Chodzi o to że dostałem wiadomość o wygranej licytacji a gdy napisałem do sprzedającego dostałem wiadomość że przedmiot został sprzedany. 

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

xyz96
#21 Demiurg#

To dla Ciebie nie ma znaczenia. Kupiłeś towar w licytacji i możesz domagać się jego wydania po zapłacie, nawet sądownie. Została zwarta prawnie wiążąca umowa, Allegro to nie zabawa. Możesz poprosić o pomoc Allegro tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5... 

oznacz moderatorów

Client:42679664
#7 Wielbiciel#

Już pisałem właśnie o pomoc do nich czekam na odpowiedź. Sprzedający twierdzi że sprzedał na innym portalu.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Możliwe że sprzedał w inny sposób. Ale domagaj się przedmiotu, umowa została zawarta. A Na zwykłym Allegro czy AL?

oznacz moderatorów

Client:42679664
#7 Wielbiciel#

Witam sprzedający twierdzi że zostało sprzedane na innej stornie. Było wystawione na AL mam screeny z aukcji i wysyłałem wszystko do allegro pomoc 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Client:42679664   Jeśli  na Lokalne  to umowa jest  ważna  jeśli  zapłaciłeś za przedmiot  a  sprzedający  przyjął  wpłatę  - nie  zwrócił pieniędzy.  To jest  tylko oferta, nie umowa,  więc  sprzedający nie musi  sprzedawać.

Patrz regulamin:  https://allegro.pl/regulamin/zalacznik/13 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@br. Na AL kupujący na 5 dni na zapłatę a zaraz informuję kupującego że sprzedał. Wygrał licytację, chce kupić a nie ma co?

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@LEW433  Oj tam, oj tam...  tam  jest  w ogóle jakiś  mętlik.  Ja  sprzedawałem  i  byłem zaskoczony że oferta mi  zniknęła.  Klient  kupił ale napisał że się pomylił i nie  zapłaci.  I co do sądu miałem  z nim?   A oferta  zniknęła  a  potem  znalazła się sama po 5 dniach.

Ale jest  regulamin i tam jak byk pisze  że  to jest  tylko oferta.  Można  sprzedać komu innemu,  no i powinno się tą niby ofertę  wycofać,  ale nie kazdy pamięta.

Trzeba  do tego podchodzić bardziej na luzie  i tyle.  To jest  ogłoszenie,  nic nie kosztuje, Allegro bierze  swoją  dolę  dopiero  gdy klient  zapłaci.

A przed chwilą dostałem  maila że będą  tytuły  przyznawać  sprzedającym na Lokalne.  Tak jak tu na gadane 😂🤣😂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@br. Ja tam bym nie robił afery ale czytam że ktoś nie kupił np Mi Band 4 i życie straciło sens. Tu nie ma już wojenek , tu już jest totalna wojna.

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@br. A tu po powstaniu AG jeszcze bardziej ją pogłębiło. Zastanawiam się czy po to postało to forum.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@LEW433  Nie  to  forum nie jest  dla  wojny. Przynajmniej tak oceniam.

Administracja  chce  pokazać jak bardzo dba o klientów, jak liczy się  z ich opinią, jak dba  o  kupujących.  Tacy ludzie jak  słynny już duet  robią  to  co do nich należy  i   są  w tym  (słusznie  zresztą)  wspierani  przez  Adminów.

Tematy niemiłe  jakie  się przy okazji  pojawiają  są  zamiatane  do miejsca  gdzie  tego nie widać - na PoG.

A co będzie kiedy już  oferta  akcji  zostanie  sprzedana zobaczymy.  Śnieżek  już raz gasił światło,  potrafi  to robić ...

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@br. Oj, potrafi. Ale każdy ma swoje 5 minut.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:42679664 A co stoi na przeszkodzie? Coraz widzę takich pomysłowych sprzedających, którzy ten sam przedmiot wystawiają w licytacji oraz w drugiej ofercie z KT. I tak się zastanawiam: po co? Chyba nie są świadomi problemów, których mogą sobie narobić.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów