anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę nadać paczkę w innym paczkomacie?

W0TUS
#2 Obserwator#

Witam

Potrzebuje odpowiedzi na temat tego czy mogę nadać paczkę w innym paczkomacie z powodu awarii paczkomatu który wybrałem i jest już na liście przewozowym naklejonym na paczkę?

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

kostas11
#21 Demiurg#

@W0TUS zwrot tak, nadanie z podanym paczkomatem nie 😞 znieś do POPu 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

4d4mus
#9 Pomysłodawca#

Ja tak zawsze robię w dowolnym innym, gdy brakuje miejsca, albo po prostu nawet pojadę do innego miasta 🙂

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@kostas11 

O kurczę, to dlaczego mnie taki numer przechodził?

oznacz moderatorów

4d4mus
#9 Pomysłodawca#

@kostas11  - bez problemu może nadać w dowolnym innym - nawet w innym mieście 🙂 Kiedyś czekałem aż kurier wsadzi moją paczkę do skrytki i tak sobie gadałem z kurierem - powiedział, że jak jest etykieta wydrukowana to można nadać wszędzie na terenie całego kraju - bo i tak trafi do paczkomatu docelowego 😉

Natomiast jeszcze nie można sobie odebrać w dowolnym - no, chyba że paczkomat będzie teleportem - to wtedy będzie taka możliwość 😛

oznacz moderatorów

musicsklep_pl
#12 Orędownik#

A nie ma za to jakiś dodatkowych opłat... 🙂

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Kasiulki2 nie wiem jak teraz, ale z rok temu próbowałam nadać paczkę w paczkomacie, ale nie było miejsca, zadzwoniłam na infolinie Inpostu z pytaniem czy mogę nadać w innym paczkomacie niż zaznaczyłam w menadżerze, pani stanowczo uświadomiła mnie, że nie mogę. W takiej sytuacji tylko w POP-ie.

oznacz moderatorów

4d4mus
#9 Pomysłodawca#

@konto zamknięte  - ja w tamtym tygodniu wsadziłem paczkę do paczkomatu w innym mieście 15km dalej, bo jechałem tam po jakieś zakupy i wiedziałem, że jest pod samym sklepem paczkomat, a nie chciało mi się jechać do mojego 😛

W ten sposób nadaję w innych paczkomatach przynajmniej od ubiegłych wakacji - może wcześniej było inaczej - ale na pewno teraz (a od lipca 2020) bez problemu można 🙂

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@4d4mus na codzień podjeżdża do mnie kurier więc nie sprzeczam się 🙂 na infoliniach też różne cuda opowiadają. 😁

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@konto zamknięte 

A co Ci powiedział paczkomat? Mnie w takiej sytuacji mówi "możesz nadać u kolegi" i wskazuje lokalizację kolegi.

Jeśli nie miałaś podobnego komunikatu, to może znaczyć, że zmieniły się zasady.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Kasiulki2 wcale nie chciał ze mną gadać ten paczkomat. Jakiś nietowarzyski był. 🙂

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@konto zamknięte 

Znaczy zaimplementowali im gadulstwo w ciągu ostatniego roku😁

Podobnie jak zdolność fruwania (pamiętasz, prawda?)...

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/paczkomaty-inpost-klient-poszed%C5%82-paczke-odebra%C4%87-ale-nie-da%C5%82-rady/m-p/148659

A poważnie - wyraźnie zmieniło się na lepsze.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Kasiulki2 mimo zmian na lepsze, wolę jednak korzystać z podjazdów kuriera. Wygodnictwo.😁

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@konto zamknięte 

I podskakiwać nie trzeba🤣

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Kasiulki2 właśnie, drabinki brakuje przy paczkomatach 😂

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@W0TUS 

Możesz. Nieraz miałam tak, że wszystkie moje przesyłki nie zmieściły się w paczkomacie. Bez problemu nadawałam w innym te, które się nie zmieściły. Z awarią jest na pewno tak samo.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Nie ma problemu zawsze wysyłam tam gdzie mam po drodze i nigdy nie miałem problemów w tym temacie.

oznacz moderatorów

W0TUS
#2 Obserwator#

Dziękuje wszystkim za odpowiedź!

oznacz moderatorów

InPost
Ekspert InPost

@W0TUS 
Powinna być możliwość nadania przesyłki w dowolnie wybranym paczkomacie nadawczym, jednak rekomendujemy podjęcie kontaktu z nami w celu zmiany paczkomatu nadawczego w systemie. Zalecamy takie rozwiązanie, żeby wyeliminować problemy jakie ewentualnie mogą pojawić się podczas nadania przesyłki.
Kontakt z infolinią: 722 444 000 (telefony komórkowe) lub 746 600 000 (telefony stacjonarne).

oznacz moderatorów

ACQUATICA
#9 Pomysłodawca#

Witaj. Można, ale musisz zadzwonić na infolinię INPOSTU - powiedz, że paczkomat ma awarię i prosisz o zmianę paczkomatu nadawczego. Robią to w systemie (nic nie zmieniasz na etykiecie) - po 5 minutach od zarejestrowania przez nich możesz to zrobić. Robiłem tak kilka razy gdy paczkomat miał awarię. Ważne - mogą nie widzieć ledwo co nadanej przesyłki i czasami jest więcej ceregieli (trzeba podać cały numer). Jak na drugi dzień widzieli w systemie nasze paczki to już 4 ostatnie cyfry im wystarczyły. 

oznacz moderatorów