anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę sprzedawać jako osoba fizyczna?

zozolnet
#7 Wielbiciel#

Witam. Zawiesialam od dzisiaj firmę. Czy mogę sprzedawać na allegro jako osoba fizyczna nowy produkt? Oczywiście dochód nie przekroczyłby 1000zl/miesięcznie. Czy muszę odprowadzić podatek?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

kostas11
#21 Demiurg#

@zozolnet przy zawieszonej działalności możesz sprzedać tylko środki trwałe lub wyposażenie, jak sprzedajesz dalej nowe towary to nie ma znaczenia czy to będzie 1000 czy 5000 zł powinnaś odwiesić działalność 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@zozolnet tu masz ustawę 

Art. 14a. 3. W okresie zawieszenia wykonywania działalności gospodarczej przedsiębiorca nie może wykonywać działalności gospodarczej i osiągać bieżących przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.
Art. 14a. 4.W okresie zawieszenia wykonywania działalności gospodarczej przedsiębiorca:
3) ma prawo zbywać własne środki trwałe i wyposażenie;
 
Jak Cię namierzą i uznają że zawieszenie jest pozorowane może być obowiązek zapłacenia ZUS 😞
________
Κώστας
oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

@kostas11 To jasne. Pytanie pewnie nie do Ciebie, ale...

Mam prywatną kolekcję markowych zegarków i chcę część z nich sprzedać. Co wtedy?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@DECO-MASTER rozumiem że masz działalność i chcesz prywatnie sprzedać zegarki ?

Jeśli nie handlujesz zegarkami na DG i będziesz w stanie w razie kontroli udowodnić że to Twoja kolekcja i masz ją ponad 6 miesięcy to śmiało możesz to zrobić 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

@kostas11 Dokładnie tak. Taką sytuację miałem na myśli. Sprzedaż prywatna, nie związana z prowadzoną działalnością. Czyli tak ogólnie jakaś sprzedaż po zawieszeniu działalności jest możliwa, byleby nie była sprzeczna z prawem.

Oczywiście sytuacja jak wyżej pisałem.

oznacz moderatorów