anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę sprzedawać własnej, domowej produkcji kosmetyków na allegro legalnie?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:119235013
#7 Wielbiciel#
Ostatnio miałem pomysł, aby zacząć sprzedawać moje kosmetyki do włosów, które robię w domu dla samego siebie na allegro. Tylko mam obawę, że to takiej sprzedaży trzeba być zarejestrowanym i czy trzeba podawać skład itp. na opakowaniu.
oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2
LEW433
#21 Demiurg#

Nie ryzykowałbym ponieważ jest to produkt higieniczny i jakby nie daj Boże komuś coś zaistniało na głowie to byłby więcej problemów niż zysku.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:119235013 tak, kosmetyki sprzedawane w internecie muszą spełniać wymagania Głównego Inspektoratu Sanitarnego.  Muszą posiadać raport bezpieczeństwa, być zgłoszone w CPNP (portal zgłaszania produktów kosmetycznych – ang. Cosmetic Products Notification Portal) oraz oznakowane zgodnie z wymaganiami.

Do produkcji swoich produktów należy wybierać odpowiednie składniki i przeprowadzać ocenę ich bezpieczeństwa, ponieważ jako producent jesteś odpowiedzialny za produkt oraz za ewentualne problemy czy reakcje alergiczne, jakie mogą wystąpić po jego zastosowaniu. Masz również obowiązek zgłaszania ciężkich działań niepożądanych. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów