anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę zwrócić zapłatę na prywatne konto klienta ,jeżeli zamówienie było opłacone Allegro Pay?

Steel-Shine
#7 Wielbiciel#

Czy mogę zwrócić zapłatę na prywatne konto bankowe klienta ,jeżeli zamówienie było opłacone metodą Allegro Pay ? Klientka w wiadomości priv napisała ,że chce zwrócić towar a przelew zrobić  na prywatne konto  a NIE NA Allegro Pay. 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

mr_oma
Moderatorka
Moderatorka

@Steel-Shine, możesz 🙂 Jeśli środki zwrócisz przez Allegro Finanse, zasilą one spłatę w Allegro Pay. Jeśli chcesz zrobić to poza Allegro Finanse, w mejlu o zwrocie towaru znajdziesz informację o numerze rachunku, na który powinieneś zwrócić środki. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Steel-Shine
#7 Wielbiciel#

Czyli nie będzie problemu jak zwrócę na konto prywatne?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Steel-Shine Allegro tego nie pochwala bo to jest pożyczka kupującego, lepiej jak sprzedawca zwraca przez AF, w takim przypadku zachowaj dowód na zwrot. Były w innych ratach, pożyczkach takie kombinacje i to nie podobało się i sprzedającym i Allegro, jak zwroty częściowe i zwroty środków na konta kupujących. Lepiej zwróć przez Allegro.

oznacz moderatorów

Steel-Shine
#7 Wielbiciel#

Dlatego chciałabym aby wypowiedział się pracownik allegro. Kupująca w wiadomości priv wyraźnie zaznaczyła ,że chce zwrot na konto prywatne a nie allegro pay, i zastanawiam się czy ona  " nie kombinuje" . Czy w regulaminie allegro pay jest to gdzieś dokładnie opisane?

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Steel-Shine 
Twoje pieniądze - możesz wysyłać gdzie chcesz (i komu chcesz), ale ... jeżeli jesteś przedsiębiorcą - to bezpieczniej dla Ciebie jest zwrócić tam skąd przyszły (czyli przez Allegro Finanse).
Ponadto gdy zakup był finansowany przez Allegro Pay to kupujący nie ma możliwości wskazania "własnego" konta do zwrotu środków. Omijanie tej zasady może w skrajnie niekorzystnym przypadku przysporzyć Ci wielu kłopotów.


*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów