anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy muszę zwrócić Kupującemu środki za wysyłkę?

MAMY ROZWIĄZANIE!
shopping_kinga
#8 Zapaleniec#
Dzień dobry mam pytanie. Jeżeli kupujący zwraca towar to ja oczywiście zwracam pieniążki za zakup ale za wysyłkę już nie??? Zakup był poza allegro smart
13:43

 

Czy jest Pan Sprzedającym
oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10
LEW433
#21 Demiurg#

@shopping_kinga Zwracasz całą kwoty tą którą zapłacił kupujący, tzn. zakup + wysyłka do klienta, koszt zwrotu pokrywa kupujący.

oznacz moderatorów
shopping_kinga
#8 Zapaleniec#

Czyli ja jestem stratna bo za to że wysłałam paczkę nikt mi nie zwróci kosztów?? 

oznacz moderatorów
markam43
#13 Ambasador#

@shopping_kinga Nie znasz ustawy konsumenckiej. Tak, jesteś stratna na wysyłce w przypadku odstąpienia od umowy.

Poza tym wszystkie Twoje aukcje są niezgodne z regulaminem i prawem - dajesz tylko rok rękojmi na przedmioty nowe.

oznacz moderatorów
Client:98572120
#13 Ambasador#

@shopping_kinga 

w tej sytuacji stratny jest klient , bo nie dość , że musi odesłać niechciany towar na swój koszt , to jeszcze sprzedawca mógł przez jakiś czas obracać jego pieniędzmi i np. opłacić z nich zus i us albo prowizję allegro .

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

🤣

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@Client:98572120 Sprzedający : musi oddać za towar i przesyłkę + często towar wraca niepełnowartościowy. Kupujący bawi się przedmiotem przez 28 dni ( 14 na odstąpienie i 14 na odesłanie) bo ma taki kaprys - i to tylko za koszt odesłania. Tiaaaa kto tu jest stratny 🤔?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@shopping_kinga  zwracasz i za towar i za wysyłke. Kupujący pokrywa koszt odesłania zwrotu do Ciebie

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@shopping_kinga oddajesz co wpłacił ( towar i najtańszą dostawę jaką masz w ofercie, darmowa dostawa się nie liczy ) a klient odsyła na swój koszt 🙂

Art. 33. Jeżeli konsument wybrał sposób dostarczenia rzeczy inny niż najtańszy
zwykły sposób dostarczenia oferowany przez przedsiębiorcę, przedsiębiorca nie jest
zobowiązany do zwrotu konsumentowi poniesionych przez niego dodatkowych
kosztów.

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@shopping_kingazwracasz koszt towaru i najtańszy koszt transportu oferowany w danej ofercie

oznacz moderatorów
shopping_kinga
#8 Zapaleniec#

Dziękuje za pomoc

oznacz moderatorów