anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy muszę zwrócić pieniądze za towar uszkodzony w transporcie

Pan-Plastik
#7 Wielbiciel#

Witam, sprzedałem produkt na Allegro, towar wysłałem, w transporcie został uszkodzony, a firma kurierska odrzuciła  kupującemu wniosek o odszkodowanie. Czy po odrzuceniu wniosku o odszkodowanie sprzedający musi zwrócić pieniądze kupującemu?

 

https://allegro.pl/oferta/manetki-przelacznik-tasma-peugeot-307-lift-11598095428?snapshot=MjAyMi0wNy...

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

LEW433
#21 Demiurg#

Prywatny czy firma?  Tak musisz dostarczyć towar albo zwrócić środki.

oznacz moderatorów

Pan-Plastik
#7 Wielbiciel#

jako osoba prywatna

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Zwróć środki i złóż reklamację dostawcy ale zwykle i tak je odrzucają tłumacząc to winą nadawcy i złym zabezpieczeniem.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Pan-Plastik 
firma kurierska odrzuciła  kupującemu wniosek o odszkodowanie

Jak uzasadniono odmowę odszkodowania ?

Czy potwierdzono, że do uszkodzenia doszło w transporcie wskutek niewłaściwego zapakowania ?

 

Sprzedałeś jako osoba prywatna (nie przedsiębiorca). Twoja odpowiedzialność za uszkodzoną rzecz będzie tylko wtedy gdy nadałeś uszkodzoną rzecz lub gdy nadając - niewłaściwie ją zapakowałeś.

 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

Pan-Plastik
#7 Wielbiciel#

Sprzedałem jako osoba prywatna, stwierdzili że było zbyt słabo zabezpieczone. 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Pan-Plastik 
stwierdzili że było zbyt słabo zabezpieczone.

Jeżeli nie jesteś w stanie wykazać, że było inaczej i zmienić opinii przewoźnika - pozostaje Ci uznać reklamację.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów