anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy na allegro można sprzedawać wyłącznie dla osób prowadzących działalność gospodarczą?

inzynieriamarex
#7 Wielbiciel#

Witam, czy na allegro można sprzedawać wyłącznie dla osób prowadzących działalność gospodarczą? chodzi o to, że nie mam kasy fiskalnej.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

mwmonety
#21 Demiurg#

Na allegro można sprzedawać również bez działalności gospodarczej czy też bez kasy fiskalnej . Wszystko zależy jednak od rodzaju asortymenty (w niektórych kategoriach jest kasa wymagana od początku sprzedaży) jak i ilości sprzedawanego towaru . Dobrze podpytać w swoim US.

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Na Allegro możesz sprzedawać jako osoba prywatna, firma lub w ramach działalności nieewidencjonowanej (dla Allegro to sprzedaż prywatna, ale wg prawa tak nie jest).

Co do kasy fiskalnej, to o ile nie przekroczysz w danym roku kwoty 20000 zł przychodu ze sprzedaży dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, to nie musisz posiadać kasy fiskalnej (ale są od tego wyjątki, wszystko zależy od tego co sprzedajesz). Zwolnienie z kasy dotyczy zarówno firm, jak i działalności nieewidencjonowanej. Do tego w przypadku sprzedaży na odległość i rozliczania transakcji za pomocą przelewów bankowych, mamy kolejne zwolnienie z obowiązku posiadania kasy (tu też są wyjątki jak wyżej). Do tego może dojść kwestia rejestracji do VAT. Ale bez info na temat asortymentu ciężko coś powiedzieć czy doradzić.

Przy sprzedaży prywatnej wystarczy, że towar masz dłużej niż pół roku, stanowi on twoja prywatną własność i transakcja nie ma na celu osiągnięcie zysku i jesteś zwolniony o obowiązku zapłaty podatku od sprzedaży.

oznacz moderatorów

inzynieriamarex
#7 Wielbiciel#

Dzięki za szybką odpowiedz. Podsumowując wszystko rozumiem, że jak działam w branży obróbki metali mam działalność ale z racji, że głównie świadczę usługi dla firm to mogę mieć sklep na allegro a jak się trafi klient indywidualny co jakiś czas to po prostu wystawie mu fakturę imienna i tyle tak?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie, ale są obostrzenie np: US >(podatki), możesz sprzedawać z konta zwykłego> zarówno na zwykłym Allegro jak też na AL.

oznacz moderatorów