anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy powinienem wysłać przedmiot?

borys2137
#3 Debiutant#

witam 1 raz sprzedaje cos na allegro, i dostalem na email wiadomosc " Kupujący rozpoczął zakup przedmiotu z wysyłką. Czekamy na płatność" i chwile pozniej wiadomosc na allegro o tresci " 

Kupujący rozpoczął zakup 1 szt. przedmiotu. Sprawdź status sprzedaży w sekcji Zamówienia od kupujących."

co wydaje mi sie dziwne ze dostalem taka wiadomosc w sekcji wiadomosci a nie na email

pisalem z nim na fb poniewaz mialem sprzedac mu skorke do gry przez przelew ale zaproponowal mi allegro bo mowill ze tak bezpieczniej itp itd.

i teraz  gosc mi grozi ze bede mial problemy itd ze nie wyslalem mu przedmiotu za ktory rzekomo zaplacil, ale ani na email nie dostalem wiadomosci ze sprzedaz zakonczona i pieniadze  do mnie trafia ani na allegro nie mam zadnych pieniedzy ani nic.

Pytanie mam takie, powinienem wyslac juz mu ten przedmiot czy czekac na pieniadze?

Pozdrawiam i dziekuje za pomoc 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

xyz96
#21 Demiurg#

Niczego absolutnie bez pieniędzy nie wysyłaj, bo jeśli wyślesz, to tych pieniędzy nigdy nie zobaczysz. Nie daj się zastraszyć, to typowa próba wyłudzenia towaru bez wpłaty.

oznacz moderatorów

borys2137
#3 Debiutant#

czyli tak jak myslalem, tylko problem taki ze ma moje dane w sensie imie nazwisko , nr tel,ulica,miasto

allegro to pokazuje bez kupienia przedmiotu czy jak?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Ma dane, bo kupił, ale nie zapłacił. Niczego nie wysyłaj bez pieniędzy widocznych w Allegro.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@borys2137 Jak nie masz wpłaty tutaj https://allegro.pl/myaccount/newpayments_incoming.php to niczego Ci nie wpłacił i próbuje wyłudzić skina.

"Pytanie mam takie, powinienem wyslac juz mu ten przedmiot czy czekac na pieniadze?" - mówisz, że chcesz mu wysłać skina nie mając pieniędzy za niego na koncie (bodaj AF)?🤔

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/sprzedaj%C4%85cy-o-allegro-lokalnie/oszustwa-cs-go/td-p/74004

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

borys2137
#3 Debiutant#

wplaty zadnej nie mam, mowi ze przelew od allegor idzie 3 dni ale ja to rozumiem jakby przelew na konto bankowe od allegro szedl do 3 dni z tego co czytalem regulamin, wplaty nie ma a dane moje ma, pytanie skad skoro nie kupil przedmiotu?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie zastanawiaj się nawet nad tym, po prostu bez pieniędzy nie wysyłaj, jeśli nie chcesz być oszukany.

oznacz moderatorów

borys2137
#3 Debiutant#

dzieki wielkie wam bo stracilbym ponad 1000zł przez jakiegos goscia, tera grozi ze moje dane leca na OLX i wystawi przedmioty na moj numer tel i beda mi dzwonic, dobrze ze jego dane tez mam w razie czego, dziekuje wam serio panowie 😄

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@borys2137 "tera grozi ze moje dane leca na **piiip**" - spoko, jak jeszcze chce oberwać paragrafem😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów