anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy sprzedaż Broni białej jest legalne?

DawidK8900
#7 Wielbiciel#

Mam pytanie odnośnie sprzedaży broni białej, nie znalazłem nigdzie ustawy o broni takiej jak szable,bagnety oraz katany i zakazie ich sprzedaży.

 

Pomimo tego chatGPD mówi o wymogu zezwoleniu na broń białą, nie wydaję mi się to prawdopodobne

ze względu na masę ogłoszeń z tą tematyką zarówno na Allegro,**piiip** jak i Ebya i wątpie że każda ta osoba

wyrobiła własne zezwolenie na sprzedaż broni białej, a jeśli jest to legalne, czy również prowadzenie sklepu

z takimi przedmiotami jest legalne???

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@DawidK8900 Cześć 🙂 Informacje na ten temat znajdziesz w tym artykule: https://help.allegro.com/sell/pl/a/jakich-przedmiotow-nie-mozna-wystawiac-na-allegro-a-jakie-mozna-w... 

Na Allegro nie możesz sprzedawać broni i amunicji.

Zakaz dotyczy w szczególności:
  • broni palnej, w tym broni bojowej, myśliwskiej, sportowej, gazowej, alarmowej i sygnałowej

    Zakazem nie jest objęta broń alarmowa i sygnałowa o kalibrze do 6 mm, korzystająca z amunicji ślepej bocznego zapłonu typu short oraz broń palna rozdzielnego ładowania wytworzona przed rokiem 1885 lub jej replika.

  • broni pneumatycznej

    Zakazem nie są objęte wiatrówki o energii pocisku nieprzekraczającej wartości 17J. Sprzedający jest zobowiązany umieścić w opisie przedmiotu oświadczenie, że energia pocisku nie przekracza wartości 17J.

  • broni cięciwowej w postaci kusz (również ich istotnych części - łuczysk, łóż)

  • innych przedmiotów wymienionych jako broń w Ustawie o broni i amunicji (na przykład kastetów, nunczaków, ostrzy ukrytych w przedmiotach niemających wyglądu broni).

Zakaz sprzedaży obejmuje także:
  • gotowe lub obrobione istotne części broni palnej i pneumatycznej (szkielet broni, baskila, lufa z komorą nabojową, zamek, komora zamkowa, bęben nabojowy)
  • istotne części amunicji (pociski wypełnione materiałami wybuchowymi, chemicznymi środkami obezwładniającymi lub zapalającymi albo innymi substancjami, których działanie zagraża życiu lub zdrowiu, spłonki inicjujące spalanie materiału miotającego i materiał miotający w postaci prochu strzelniczego)
  • broń palną pozbawioną w sposób trwały cech użytkowych, nawet jeśli została zalegalizowana w innych krajach.
Gazy pieprzowe i paralizatory

Sprzedaż gazów pieprzowych i paralizatorów (przedmiotów obezwładniających przy użyciu energii elektrycznej) jest możliwa w kategoriach Gazy pieprzowe i Paralizatory wyłącznie przez sprzedających posiadających koncesję na sprzedaż wyrobów o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym, po spełnieniu odpowiednich wymagań technicznych i po naszej weryfikacji zezwoleń.

Wymagane dokumenty:

  • pełne dokumenty firmy i aktualny CEIDG w przypadku osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą
  • pozwolenie na prowadzenie punktu sprzedaży wyrobów o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym (przedmioty do obezwładniania osób za pomocą energii elektrycznej, gazy pieprzowe) w formacie PDF oraz kopia w wersji papierowej poświadczonej za zgodność z oryginałem. Aby zarejestrować punkt sprzedaży wyrobów o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym, dołącz koncesję uprawniającą do obrotu specjalnego. Zasady przyznawania koncesji są wymienione w ustawie z dnia 22 czerwca 2001 o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym (Dz. U. z 2001 nr 67, poz. 679).
  • certyfikacja UE. Na Allegro możesz sprzedawać tylko gazy dopuszczone do sprzedaży na terenie UE.
  • nazwa, adres oraz numer telefonu kontaktowego punktu, w którym prowadzona jest fizyczna sprzedaż.
Amunicja

Dopuszczamy sprzedaż amunicji pozbawionej cech bojowych, niewypełnionej materiałami wybuchowymi, chemicznymi, obezwładniającymi lub zapalającymi albo innymi substancjami, których działanie może zagrażać życiu lub zdrowiu.

W opisie takiego przedmiotu musisz umieścić oświadczenie, że amunicja jest pozbawiona cech bojowych.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

No i można!🤔

oznacz moderatorów

DawidK8900
#7 Wielbiciel#

Też z tego co czytałem mi się tak wydaję 🤔

oznacz moderatorów