anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

czy sprzedający, na prośbę kupującego, może anulować aukcję Kup Teraz?

Iza030
#3 Debiutant#

 

Dzień dobry

osoba, która kupiła ode mnie przedmiot poprzez aukcję Kup Teraz, napisała, że chce zrezygnować z zakupu. Sprzedaż dotyczy używanej zabawki wystawionej przez osobę fizyczną. Zakupu dokonuje także osoba fizyczna. Za aukcję kupujący wpłacił już pieniądze, ja jeszcze nie zdążyłam wysłać towaru. Przyjmuję anulowanie aukcji. Ale czy ja mogę, jako sprzedający, anulować zakup poprzez oznaczenie w statusie zamówienia Anulowane? Czy prowizje, które Allegro mi naliczyło, zostaną zwrócone automatycznie, czy ja gdzieś muszę to zgłosić? I czy mogę zwrócić pieniądze poprzez Akcje: Zwróć wpłatę? Czy też odstąpić lub anulować powinien kupujący? Nie ukrywam, że zależy mi na dość szybkim, ponownym wystawieniem przedmiotu.

Z góry dziękuje za porady - Iza

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

LEW433
#21 Demiurg#

Ty jako sprzedajacy nie anulujesz zakupu, skoro już się zgodziłeś na przyjęcie zwrotu to niech kupujący wyśle Ci jakąś rezygnacje z  zakupu> może się przydać do odzyskania prowizji, ty mu możesz zwrócić środki przez AF albo na konto kupującego.

oznacz moderatorów

Iza030
#3 Debiutant#

Mam wiadomość, że się dziecko rozmyśliło 🙂 Ale, ok. Przyjmuje i zgadzam się na to. Dzięki

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Iza030 jak to allegro Lokalnie to dokonaj zwrotu przez allegro i automatycznie dostaniesz zwrot prowizji 🙂

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/wplaty-od-kupujacych-na-allegro-lokalnie/jak-zwrocic-kupu...

Jeśli Twoja sprzedaż na Allegro Lokalnie z jakiegoś powodu nie doszła do skutku, możesz samodzielnie zwrócić kupującemu pieniądze. W ten sposób oddasz też pieniądze w ramach reklamacji.

Gdy oddasz pieniądze kupującemu, zwrócimy Ci jednocześnie opłatę za sprzedaż.

Kiedy możesz zwrócić pieniądze kupującemu

Zwrot wpłaty kupującego możesz zgłosić w ogłoszeniach kup teraz i z licytacją z powodu:

  • rezygnacji kupującego
  • niedostępności przedmiotu
  • reklamacji.

Zwrot jest realizowany z Twoich środków Allegro Finanse. Jeżeli na Twoim koncie nie ma wystarczającej kwoty, nie możesz zrealizować zwrotu w ten sposób. W tym wypadku skontaktuj się z kupującym, aby ustalić inną metodę zwrotu pieniędzy.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Iza030
#3 Debiutant#

Nie, to nie Allegro Lokalnie. Ale dzięki.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Iza030 jeśli nie zmieniłaś statusu zamówienia, to kupujący powinien móc anulować zamówienie, jeśli nie będzie takiej możliwości to może zgłosić to jako zwrot. Sprzedający nie może anulować zamówienia za kupującego. 
Jeśli wpłatę zwrócisz przez Allegro Finanse (to właśnie tak: [akcje] [zwróć wpłatę]) automatycznie otrzymasz zwrot prowizji 🙂  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Iza030
#3 Debiutant#

Dzięki, nie zmieniłam, bo właśnie nie byłam pewna co to da 🙂 Ok, poprosiłam kupującego o anulowanie i oczywiście zwrócę wpłacone pieniądze. Dzięki. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@la_nika @Iza030 ale Ty jesteś jako osoba fizyczna - czyli zwykłe konto ???

Możliwość anulowania błędnego zamówienia dostępna jest w zakupach od kont firmowych

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Iza030
#3 Debiutant#

Tak, osoba fizyczna. Nie firma.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@kostas11 aj faktycznie to konto zwykłe! Dziękuję za zwrócenie uwagi 🙂
@Iza030 kupujący nie będzie miał możliwości anulowania zamówienia, ale może zgłosić zwrot, natomiast Tobie, aby otrzymać zwrot prowizji nie jest to konieczne, bo jako odstąpienie można uznać wiadomość kupującego. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Iza030
#3 Debiutant#

Ok, czy ja nie mogę anulować, a Kupujący musi dokonać zwrot towaru?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Iza030 tak, najlepiej żeby dla porządku wypełnił formularz zwrotu. Najważniejsze, abyś otrzymała automatycznie zwrot prowizji,  żebyś zwróciła wpłatę przez Allegro Finanse.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Iza030
#3 Debiutant#

@la_nika dzięki 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zwrócisz środki przez Allegro to prowizji nie pobiorą.

oznacz moderatorów