anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy to jakaś próba oszustwa?

misiek9977
#2 Obserwator#

Cześć, chcę sprzedać komputer, odezwał się do mnie zainteresowany prosząc o wystawienie komputera na allegro, niby celem odliczenia czegoś od zakupu (nie wiem czego, ani nie wiem jak skoro jestem osobą fizyczną, a nie firmą). Miało by to wyglądać tak, że komputer przyjedzie zobaczyć ktoś z rodziny, ale płatność miała by być przez allegro przed odbiorem.

I teraz pytani, czy moje obawy że to jakaś próba wyłudzenia są uzasadnione? Coś na zasadzie że dokonują opłaty (z tego co wiem to pieniądze najpierw lądują na allegro?), zabierają komputer, a potem otwierają spór że komputera nigdy nie odebrali a ja kończę i bez sprzętu i bez pieniędzy?

Z góry dziękuję za pomoc!

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

LEW433
#21 Demiurg#

Jest tak opcja sprzedaży z odbiorem osobistym, jak zapłaci przez Allegro i środki będą na koncie i będzie chciał odebrać osobiście to sporządź oświadczenie i niech podpisz odbiór, możesz sfilmować, sfotografować itd.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Nie udostępniaj opcji odbiór osobisty i za pobraniem unikniesz polowy problemow. Dokładnie wszystko opisz i narob zdjec. Nie umawiaj sie na rzadne ogladania w realu chca to niech poprosza o np filmik z telefonu czy o zdjecia z jakiegos programu do testow np grafiki. Podejrzewam ze to bedzie cos w rodzaju pokazania lipnego zlecenia przelewu co zaraz dojdzie juz poszedl przez allegro ale jeszcze sie mili no a ja pod drzwiami stoje po kompa panie biere i zawijam ja czasu nie mam 

oznacz moderatorów

misiek9977
#2 Obserwator#

Nawet bym nie myślał wydać sprzętu nim pieniądze będą na moim osobistym koncie, problem w tym że lata nic nie sprzedawałem przez allegro i nie wiem jak to teraz wygląda, jak szybko jestem w stanie mieć tą kasę w banku? 

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

na drugi dzień roboczy

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

odbiór osobisty - tak, ale  z pisemnym pokwitowaniem odbioru sprzetu.

 

co do oszustwa - https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/zosta%C5%82em-oszukany/m-p/562590

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Monika__L niby tak a potem będzie twierdził że on nie podpisał i to nie jego ręka 😕 lepiej przez allegro opłacone równa się do wysłania i nr paczki jest i kasa na koncie

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

Ale jak wyślesz to napisze ze on nie dostal

tracking przesyłki klamie

a jak notatka z numerem dowodu? Ja bym próbowała 

 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

nikt ci nie da dowodu do spisania 😄 ale to allegro lokalnie jest tu odpowiadasz za paczkę do momentu wydania przewoźnikowi

oznacz moderatorów

misiek9977
#2 Obserwator#

A jak to wszystko się ma do odliczania jakiegoś VATu czy czegokolwiek innego? Czy to allegro wystawia jakąś fakturę, czy to raczej nie jest możliwe? Albo czy jest wtedy jakaś możliwość płatności gotówką?

 

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

Allegro może wystawić fakturę na swoje uslugi

na towar musiałbyś ty

oznacz moderatorów