anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy to nie oszustwo?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Olagda2021
#7 Wielbiciel#

Witam. Szukam porady w sprawie mojej sprzedaży na Allegro Lokalnie. 

Sprzedaje monetę obiegową. Aukcja z licytacją. Na stronie aukcji widnieje informacja, że licytuje ją jedna osoba. Aktualna kwota jaką daje to 30 000 zł. (kosmos jakiś). 

Nie dostałam z Allegro wiadomości ( automatycznej z systemu), że ktoś złożył ofertę w mojej aukcji? Czy to normalne, że taki e-mail nie przyszedł? 

Chce jeszcze spytać jak jest z ewentualną prowizja za sprzedaż, gdyż w aukcji widnieje opcja odbioru osobistego z platnoscia przy odbiorze i gdy do transakcji nie dojdzie, bo to będzie potencjalny oszust a wypełni on formularz odbioru z płatnością przy odbiorze i złoży fałszywe oświadczenie, że odebrał przedmiot i za niego zapłacił?

Co w taki sytuacji i czy to jest możliwe? Bo wydaje mi się to możliwe, że sprawa może się tak potoczy?

Na te chwile nie mogę już edytować ogłoszenia i zmieni opcji co do dostawy i płatności. Jedyne co mogę zrobić to zakończyć aukcję przed czasem. Proszę o pomoc.

 

Dziękuję 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
LEW433
#21 Demiurg#

Oj należy czytać regulamin licytacji na AL, tak zapewne (tak wygląda) kupujący nie zapłaci a ma na to 5 dni a ty zostaniesz z prowizją, możesz pisać o zwrot ale należy mieć dowód że nie doszło do transakcji, Nie udostępniaj pobrań.

Kiedy naliczymy opłatę za sprzedaż

Samo kliknięcie przez kupującego [kup teraz] lub zakończenie licytacji nie spowoduje naliczenia opłaty. Opłatę za sprzedaż naliczymy dopiero, gdy kupujący:

  • zapłaci za przedmiot w ciągu 5 dni – w przypadku płatności z góry lub
  • wypełni formularz opcji dostawy – w przypadku płatności za pobraniem lub przy odbiorze osobistym.

7,9% wartości przedmiotu (z wyjątkiem działu Elektronika: 4,9%)

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Olagda2021 Jeśli kupujący wybierze odbiór osobisty, prowizja zostanie naliczona. Napisz wtedy do Allegro tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a... i poproś o anulowanie prowizji ze względu na sztucznie zawyżoną cenę towaru, dodaj, że kupujący oczywiście tak wysokiej ceny nie zapłacił. Jeżeli kupujący wybierze inną metodę dostawy lub nie wybierze żadnej i nie zapłaci, prowizja nie zostanie naliczona. 

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Olagda2021 Zablokujemy to konto. O zwrot za opłatę transakcyjną napisz do nas przez formularz podany przez xyz 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Olagda2021
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za te wszystkie odpowiedzi. Zakończyłam aukcje i będę czekać na reakcje klienta i jak się będzie temat rozwijał.

 

oznacz moderatorów