anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy trzeba mieć działalność

Lukasz311990
#7 Wielbiciel#

Czy żeby sprzedawać na allegro muszę mieć działalność ?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

LEW433
#21 Demiurg#

Nie trzeba ale są limity prawne, ale takie sporadyczne sprzedawanie to niczym nie grozi:https://allegro.pl/kampania/zacznij-sprzedaz

oznacz moderatorów

Lukasz311990
#7 Wielbiciel#

A czy mogę sprzedawać np towar wysyłany z Chin ? Czy do tego już musi być działalność 

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@Lukasz311990 allegro nie wymaga działalności do sprzedazy, ale zgodnie z prawem jak prowadzisz taką zarobkowa sprzedaz to powinieneś mieć działalność. Jesli sprzedaz ma byc mala to można też sprzedawać bez działalności jako tzw. Działalność nierejestrowana, ale nie każdy towar można sprzedawać w ten sposob, musisz sobie o tym poczytać. Taką formę sprzedaży, że ktoś kupuje i Ty zamawiasz wtedy z Chin na adres kupującego, Allegro uznaje za bardzo ryzykowną dla kupującego. Bardzo możliwe, że Ci zawiesza konto, stwierdzając, że możesz mieć problemy z realizacją transakcji, więc zakładanie działalności do takiej formy sprzedaży na allegro jest bardzo ryzykowne - założysz firmę, allegro Cie zbanuje i zostaniesz z niepotrzebna działalnością.

Wg mnie to ogólnie zakładanie działalności wyłącznie do sprzedazy na allegro jest ryzykowne.

oznacz moderatorów

Lukasz311990
#7 Wielbiciel#

Oki rozumiem a jak wystawić na allegro bo wystawiam rzeczy których chce się pozbyć i wrzuca mnie w allegro lokalne 

oznacz moderatorów