anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy założenie dyskusji wydłuża prawo do odesłania towaru jako zwrot?

Firmowkizoutletu
#7 Wielbiciel#

Witam.

Klient kupił 4 produkty na mojej aukcji. (w informacjach o przesyłce mam podane , iż w jednej przesyłce mogą znajdować się 3 produkty - ograniczona wielkość okienek w paczkomacie). Kupujący ma wykupionego smarta ale dokonując zakupu wybrał opcję darmowej przesyłki (ponieważ przekroczył pułap aby ode mnie dostać darmową wysyłkę ) i nie był to smart. Teraz przy zwrocie 3 produktów chce dokonać zwrotu w ramach programu allegro smart. Nic nie dały tłumaczenia , że w momencie zakupu nie wybrał opcji smart i nie może odesłać towaru w ramach tego programu. Założył dyskusję i czas mija. Poprosił allegro o wypowiedzenie się w dyskusji ale po tygodniu tego nadal nie zrobili. Dzisiaj mija 14 dzień od momentu zgłoszenia przez kupującego chęci zwrotu. 

Jak podejść do tego tematu ? czy założenie dyskusji o temacie ,,mam problem ze zwrotem'' wydłuża prawo kupującego do odesłania zwracanego towaru?

 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Firmowkizoutletu Tak jak poinformowaliśmy Cię w dyskusji, nasz pracownik skontaktował się z Kupującym w tej sprawie w osobnej korespondencji i zaproponował rozwiązanie zaistniałej sytuacji. 

Co do zasady, zawsze przypomnimy Kupującym o trwającej dyskusji i poprosimy o oznaczenie, czy zgłoszony problem został rozwiązany. Gdy Kupujący nie podejmie tej decyzji, dyskusja ulegnie przedawnieniu, przy czym potem zamkniemy jako rozwiązaną po 30 dniach od jej rozpoczęcia.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

gierland
#12 Orędownik#

Nie wydłuża.

Dyskusja na Allegro nie ma nic wspólnego z ustawowym prawem do odstąpienia od umowy kupna i dokonaniem zwrotu zgodnie z ustawą o prawach konsumenta. Kupujący (będący konsumentem lub firmą będąca na prawach konsumenta) ma czas 14 dni, licząc od daty otrzymania towaru, na odstąpienie od umowy a po odstąpieniu od umowy ma czas do 14 dni na zwrot towaru (liczy się data nadania).

Powtórzę jeszcze raz, dyskusja NIE WYDŁUŻA kupującemu czasu na odesłanie towaru.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Firmowkizoutletu 😆 pewnie zaproponowali mu POK bez konsekwencji dla Ciebie

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@Firmowkizoutletu odpisz kupującemu w dyskusji by allegro się nie przyczepiło, że nie realizujesz reklamacji w terminie

tak jak ktoś napisał , dyskusja allegro nie jest ujęta w ustawie konsumenckiej

więc nic nie przedłuża

oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#

No co Ty, a ja myślałem że Alle ma swoje prawa 😉

 

oznacz moderatorów