anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy zmieniły się wymiary paczek wysyłanych przez DPD Czechy

sweetrosse288
#8 Zapaleniec#

Witam,  czy zmieniły się wymiary paczek wysyłanych przez DPD allegro Czechy ? W tamtym tygodniu wysyłałem paczki do Czech o wymiarach 108x48x16cm. Dziś chciałem wysłać taką samą paczkę a tu wiadomość że suma wymiarów paczki nie może być większa niż 300 cm. Czy coś się zmieniło od 1.09.2024 ? Czy ktoś wie o co chodzi  ? 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

ayo80
Moderatorka
Moderatorka

@sweetrosse288 proszę o doprecyzowanie, gdzie otrzymałeś taką informację. Zgodnie z zasadami sprzedający mogą nadać paczki o wadze maksymalnej rzeczywistej lub gabarytowej – 31,5 kg. Wagę gabarytową obliczamy według wzoru: szerokość cm x długość cm x wysokość cm / 5000. Wymiary: maksymalna długość najdłuższego boku – 120 cm. Suma boków (2x szerokość + 2x długość + wysokość) = max. 300 cm.

   Paula
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

sweetrosse288
#8 Zapaleniec#

Tak, podczas próby wysłania paczki allegro czechy paczka o wymiarach 108x48x16.  Czyli muszę liczyć 2x108cm, 2x48cm plus 16cm = 328cm? Wysłałem DPD dużo takich paczek i nie miałem problemu a teraz nie chce mnie przepuścić przez formularz wysyłam z allegro 

oznacz moderatorów

sweetrosse288
#8 Zapaleniec#

Dokładnie chodzi mi o ten zakup... 70e40bc0-5e76-11ef-bdcb-296ca0070f18

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@sweetrosse288 Jeśli zgodnie z Twoimi obliczeniami waga gabarytowa została przekroczona, nie nadasz tej paczki wybraną metodą. W tej sytuacji nie jest to błąd.

   Natalia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

sweetrosse288
#8 Zapaleniec#

Dziękuję bardzo,  porozumiałem się z kupującym i zmieniliśmy przewoźnika.  Pozdrawiam serdecznie 

oznacz moderatorów