anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy zostałam oszukana

anulka-b5
#7 Wielbiciel#

Wczoraj wystawiłam płaszcz na sprzedaż. Dziś dostałam informację że ktoś chce go kupić tylko że w celu zakończenia zakupu alergro potrzebuje mój adres email. Więc podałam adres email i odpowiedzi na zapytanie kupującego w aplikacji allegro lokalnie. Po czym otrzymałam od kującego informacje : ZІozyІam zаmоwienіе, prоszе sprаwdzаć mаіІ і zaakcерtowac. no 8 następnie informacje od allegro żebym zaakceptowała sprzeda. No to klik. Po czym chciałam ustawić aby środku zostały przelane na moje konto. Więc przechodzę proces weryfikację i tu Prosi mnie o podanie kodu Blik. Więc podaje. Po chwili patrzę a z mojego konta zniknęło 3700zl.... Czy zostałam o kradziona? W tytule transakcji jest ze : wypłata z bankomatu za pomocą kodu Blik adres Bankomat Bank millenium Szwajcarska 14. Pomóżcie 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

LEW433
#21 Demiurg#

Nic się nie podaje, sądzę że zostałaś oszukana. Środki kupujący przelewa a nie ty podajesz kod. Teraz tylko pozostaje Policja. Poczytaj o sprzedaży na Allegro.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@anulka-b5 Tak, zostałaś okradziona. Ta metoda wyłudzania danych do konta bankowego jest tu często opisywana. Nie można podawać kupującym maila, ponieważ przysyłają fałszywe strony i  po kliknięciu w link wyłudzają pieniądze.

Pozostaje Ci zgłosić sprawę na policję.

oznacz moderatorów

anulka-b5
#7 Wielbiciel#

Czy mam jakieś szanse na odzyskanie tych pieniędzy? 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@anulka-b5 Szanse są zawsze. Zgromadź wszelkie dowody, korespondencję i zgłoś się na policję.

oznacz moderatorów

anulka-b5
#7 Wielbiciel#

Tak zrobię. Tylko teraz boję się korzystać z konta.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Niestety, teraz już nie tylko kupujący, ale i sprzedawcy nie mogą się czuć na Allegro bezpiecznie.

oznacz moderatorów