anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy zwrot prowizji będzie możliwy jeśli wpłatę zwróciłem poza Allegro Finanse?

ITwojSklep
#7 Wielbiciel#

Witam, mam problem ponieważ klient zakupił u mnie rzecz a ja byłem zmuszony anulować zakup, jednak środki zostały już automatycznie przelane na moje konto. Nie miałem jak zwrócić kwoty przez Allegro Finanse i zwrot został dokonany poprzez przelew tradycyjny z racji tego, że nie dokonuje często sprzedaży a klient nie mógł długo czekać na zwrot. Czy jest możliwość otrzymać zwrot prowzji za potwierdzeniem przelewu?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

sophie-bunny
#13 Ambasador#

@ITwojSklep 

Możesz oddać zwykłym przelewem na konto kupującego. Jeżeli Allegro nie odda Ci prowizji, złożysz odwołanie tu: https://allegro.pl/pomoc/odwolanie-od-decyzji-o-rabacie-transakcyjnym i dołączysz potwierdzenie przelewu zwrotnego.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ITwojSklep odpowiedzi się zgadzają, tylko zanim złożysz odwołanie od decyzji musisz ją najpierw otrzymać 😉 Czyli pierwszy krok to złożenie wniosku o rabat transakcyjny zrobisz to z poziomu zakładki Zamówienia przy wybranej ofercie wybierz proszę "akcje", a następnie "zwrot prowizji" zaznacz produkty, które kupujący zwrócił i kliknij "złóż wniosek". Jeśli rabat transakcyjny (zwrot prowizji) nie zostanie udzielony, możesz się odwołać za pomocą tego formularza i przesłać dowód wpłaty. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@ITwojSklep Jak najbardziej, zwroty na konto nie są zabronione. Składasz standardowy wniosek o zwrot https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/oplaty-i-cenniki/jak-odzyskac-prowizje-od-sprzedazy-rabat... a po jego odrzuceniu złóż odwołanie; https://allegro.pl/pomoc/odwolanie-od-decyzji-o-rabacie-transakcyjnym i dołącz potwierdzenie zwrotu wpłaty na konto kupującego.

oznacz moderatorów