anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy zwroty prowizji allegro to przychód? Działalność nierejestrowana

kasiapob
#8 Zapaleniec#

Próbuję obliczyć przychody oraz koszt uzyskania przychodów do rozliczenia się z działalności nierejestrowanej, robię to pierwszy raz dlatego wolę się upewnić, czy to prawidłowa forma:

Przychód:
- wszystko, co przelali mi klienci wraz z kwotami, które zwróciłam, czy tylko wszystko, co przelali mi klienci, ale nie ujmując zwrotów?
- zwroty prowizji od allegro oraz wszelkie uznania? Tam są jakieś dziwne kwoty.. jakieś przyznanie np. 1,82 zł nie wiem za co, bo nie pasuje mi to do niczego

Koszt uzyskania przychodu:
- mój koszt zakupu produktu
- prowizja (ale bez ujmowania prowizji, za którą dostałam zwrot czy z jej ujęciem?)
- jednostkowa opłata od sprzedaży 
- koszty dostaw lub opłaty za usługę SMART
- wydatki na koperty do wysyłki też mogę ująć? 

Czy jeśli sprzedaje na działalności nierejestrowanej, to czy muszę mieć na wyżej wymienione rzeczy faktury czy mogą być paragony?

Z góry dzięuję za pomoc. 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@kasiapob najlepiej, abyś skonsultowała tę sprawę z osobą która zajmuje się księgowością, ponieważ my nie udzielamy takich  porad. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kasiapob Kasiu , weź stówkę do kieszeni czy torebki 😃 jak wolisz i idź do dobrego biura rachunkowego , tam wyłożą Ci wszystko . Prawo podatkowe jest skonstruowane nie jasno i zawiera wiele kruczków , a pisanie o tym tu na Gadane nie ma uzasadnienia bo każdy sprzedawca inaczej podchodzi do tematu i ma inne doświadczenia  ,natłok odpowiedzi wprowadzi tylko galimatias w Twojej głowie i ostatecznie będziesz wiedzieć mniej niż obecnie .

oznacz moderatorów