anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego Allegro chce pobrać opłatę od razu za aukcję zaplanowaną?

malwa7788
#9 Pomysłodawca#

Dlaczego Allegro chce pobrać opłatę od razu za aukcję zaplanowaną? Z żadnego punktu regulaminu to nie wynika. Odwrotnie, jest wyraźnie napisane że opłata podstawowa pobierana jest  "w momencie opublikowania Oferty " Mam co prawda konto Junior ale w opisie ograniczeń, też na ten temat nic nie ma. W zasadzie nigdzie nic nie ma.

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

LEW433
#21 Demiurg#

Wszystkie opłaty zobaczysz tu, niektóre są pobierane za wystawienie: https://allegro.pl/moje-allegro/moje-konto/rachunki/rozliczenia-z-allegro

oznacz moderatorów

malwa7788
#9 Pomysłodawca#

Chyba ktoś nie umie czytać ze zrozumieniem. Ja może mimo młodego wieku doskonale znam regulamin Allegro. Mam też do pomocy Tatę który był na Allegro od 2000 r. Teraz tylko w ostateczności proszę go o pomoc bo na dźwięk słowa Allegro dostaje silnego ataku alergii. Jeszcze raz powtórzę- w regulaminie sa opłaty podstawowe za wystawienie czyli za opublikowanie, nic nie ma za zaplanowaną aukcję, a prosiłam o wyjasnienie tego faktu a nie wysyłanie mi linku. Proszę podać konkretny punkt regulaminu, z którego by to wynikało.

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

@malwa7788 ten to zawsze wkleja linki i formułki z pomocy bez głębszego zapoznania się z tematem, mógłby jako konsultant allegro się zatrudnić 😁

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@malwa7788 a w jakiej kategorii chcesz wstawić i na jakim Allegro?

oznacz moderatorów

malwa7788
#9 Pomysłodawca#

Na Allegro i Kolekcje. Chyba logiczne że chodzi o Allegro bo na lokalne nie możliwości wystawiania aukcji z opóźnieniem (zaplanowane). To że kolekcje i sztuka to też nie ma dużego znaczenia, bo chyba logiczne jest że chodzi o aukcje gdzie jest opłata podstawowa. Chyba ktoś mnie uważa za "blondynkę" lub nie zna podstawowych zasad wystawiania na Allegro. Wciąż oczekuję konkretnych odpowiedzi

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

@malwa7788 ktoś się dopytuje, bo zapewne chce być pewien, że dobrze rozumie twój problem i nie chce cię wprowadzić w błąd swoją odpowiedzią, a ty na niego naskakujesz? oczekujesz szybkiej odpowiedzi, ale takim zachowaniem zniechęcasz innych do udzielenia ci pomocy 😞

oznacz moderatorów

malwa7788
#9 Pomysłodawca#

Ja przede wszystkim oczekuję własnie odpowiedzi merytorycznej a nie "mądrości" w przekonaniu o własnej wiedzy i nawet nie przeczytaniu tego na co niby daję sie "odpowiedź".  Lew433 już wcześniej mi sie dał poznać, jako ten co nie zna regulaminów i odpowiada nie na temat. Czyjś czas należy też szanować a nie pozorować "pomoc"

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@malwa7788 Jeżeli oferta jest zaplanowana, czyli będzie wystawiona z datą przyszłą, opłata nie jest naliczenia w chwili uzupełnienia formularza wystawienia oferty. Opłata będzie naliczana dopiero po opublikowaniu oferty. 

Podaj mi proszę numer oferty, której dotyczy wyżej opisana sytuacja. Zweryfikuję tę sprawę. 

oznacz moderatorów

malwa7788
#9 Pomysłodawca#

Przepraszam, że ktoś odniósł wrażenie że na kogoś naskakuję. Ja miałam i mam pretensję do Lew433 bo nigdy jeszcze nie odpowiedział mi niczego rozsądnego, tylko marnował mi czas, a czasami jeszcze przejawiał brak kultury.

Wracając do meritum sprawy, to nie mogę podać numeru oferty, ponieważ nie jest ona wystawiona a w zasadzie zaplanowana. Na koncie Junior jest m. in. ograniczenie , że jeśli suma opłat przekroczy 50 zł, to należy regulować rachunek na bieżąco- inaczej zostaje zablokowana możliwość wystawiania. U mnie ta kwota została przekroczona, ale ja przecież nie chciałam wystawiać (a to w języku Allegro znaczy opublikowania Oferty), tylko umieścić aukcje zaplanowane. Nigdzie w regulaminach nie ma , że w takim przypadku ma być pobrana opłata podstawowa i tym samych nie mogę zaplanować aukcji. Jest to dla mnie bardzo duży problem związany z dużymi konsekwencjami finansowymi. W regulaminie jest wyraźnie zapisane że zawieszona jest możliwość wystawiania a nie zaplanowania aukcji

oznacz moderatorów

malwa7788
#9 Pomysłodawca#

Dodam jeszcze, że podobnie wygląda sprawa z edycją trwającej aukcji. Nawet jesli zmieniam coś co nie powoduje wzrostu opłaty podstawowej, co naruszałoby zasadę "50 zł", to tez taka zmiana jest niemozliwa. To też nie wypływa z zadnego punktu regulaminu.

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#
oznacz moderatorów

malwa7788
#9 Pomysłodawca#

Sytuacja wyjasniona jeśli mozna tak napisać. Konsultant Allegro stwierdził że to przeoczenie i postarają się cos z tym zrobić. Gorzej, że podobna sytuacja związana jest ze zmianami od 2 listopada. Tam każda edycja nie tylko związana ze zmianą ilości i ceny będzie skutkowac zmiana warunków na nowe mimo, że aukcje będą wystawione do 1 listopada. To też "przeoczenie"

oznacz moderatorów