anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego amulowano moje zamòwienie

ania1klaudia2
#7 Wielbiciel#

Allegro amulowało moje zamòwienie a pieniadze z konta zostaly przelane czwmu tak sie stalo 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

_Likos_
#21 Demiurg#

@ania1klaudia2  sprawdz czy pieniądze nie wróciły następnego dnia na Twoje konto ( lub kolejnego).

Allegro anuluje zamówienie automatycznie jeśli w ciągu 7 dni nie jest ono opłacone.

Być moze z płatnością coś sie zadziało i operator zwrócił Ci ją na rachunek, nie zauważyłaś tego i upłyneło 7 dni a system allegro anulował zakup.

W sumie nic sie nie stało. Jeśłi pieniądze wróciły to kup ponownie i opłać i po kłopocie

oznacz moderatorów

markam43
#13 Ambasador#

@ania1klaudia2 Nie Allegro amulowało, tylko sprzedawca amulował, choć nie miał ku temu podstawy prawnej. W tej sytuacji powinien Ci niezwłocznie pieniądze oddać. Jeśli tego nie zrobi, napisz tu ponownie.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@markam43  możesz sie mylić. Według nowych zasad to zamówienia nie opłacone w ciągu 7 dni anuluje system allegro. Kupujacy nie ma możliwosci zapłaty a sprzedajacy wyłącznie otrzymuje informacje o anulowaniu zamówienia.

oznacz moderatorów

markam43
#13 Ambasador#

@_Likos_ Allegro nie powinno odstępować od umowy ze sprzedawcą w imieniu kupującego, a anulowanie to odstąpienie od umowy. Kupujący nie musi płacić przez Allegro. Jeżeli nie opłacił w ciągu 7 dni, należy mu wyznaczyć dodatkowy termin. Samo Allegro pisało o tym swego czasu tutaj.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@markam43  allegro nie powinno robić wielu rzeczy np żądać od sprzedających zwrotu za POK (gdzie decyzje o wypłacie podejmuje wyłącznie allegro a prawa własności towaru są zupełnie nieokreślone jak to mamy w innym wątku na AG)

Niemniej to robi. I w tym momencie ani sprzedający ani kupujący nie bardzo maja na to wpływ.

Ja tylkop próbowałem wyjasnić @ania1klaudia2  przypuszczalna przyczyne anulowania zamówienia. O zgodności z prawem nie wspominałem bo to jak juz wiemy temat rzeka 🙂 wiec szkoda wątku.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

_Likos_ @markam43  powinno , może i nie powinno , ale system anulowania został wprowadzony na wniosek sprzedawców borykających się z wpłatami po długim czasie od przybicia oferty . Sam doświadczyłem wielu takich przypadków , rekordzista 4,5 miesiąca !!!!

Całe szczęście ,że towar była możliwość wysłać  , a jakby nie było ? ... dyskusja , negatyw .... konsekwencje . 

W całości popieram ten system , sprzedawcy nie są przechowalnią towaru .

oznacz moderatorów

markam43
#13 Ambasador#

@_Likos_ POK nie jest tematem tego wątku. Trzeba by zapytać Allegro, co to jest anulowanie zamówienia w tym przypadku ich zdaniem. Moim zdaniem jest to odstąpienie od umowy ze sprzedawcą w imieniu kupującego, co jest niedopuszczalne, lub odstąpienie od umowy sprzedającego z kupującym ze względu na przekroczenie terminu płatności, bez wyznaczania terminu dodatkowego, choć taki termin powinien zostać wyznaczony. Kupujący po 7 dniach nadal może zapłacić, system Allegro nie może mu tego ograniczać. Można płacić poza Allegro.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@markam43  tak wiem jakie jest Twoje zdanie :). nawet jeśli sie nie udzielam to czytam forum. Niemniej jak widzimy póki co to jest tylko Twoje zdanie a system działa tak jak dziala. Aha rozsądni sprzedający nie udostepniają płatności poza allegro bo i po co sobie utrudniać życie? 

Potem sa problemy z wysyłką i ewentualnym zwrotem. Płatności poza allegro utrudniają życie zarówno kupującym jak i sprzedającym. Ja osobiście nie udostępniam numeru rachunku i mam spokój i moi kliencie także mają jasną i prostą sytuacje.

oznacz moderatorów

markam43
#13 Ambasador#

@_Likos_ 

Niemniej jak widzimy póki co to jest tylko Twoje zdanie a system działa tak jak dziala.

Być może działa niezgodnie z prawem.

Kilka zapisów z regulaminu Allegro znajduje się na liście klauzul niedozwolonych UOKiK, Allegro nie jest nieomylne.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@markam43  hmmm tylko wielokrotnie czytałem kiedy stanowisko allegro było zgodne z Twoim to wówczas było wiarygodne i nieomylne i było wyznacznikiem prawa i obowiązujących zasad 🙂

Ot jak to punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia 🙂 co mi absolutnie nie przeszkadza oczywiście masz prawo do własnego zdania . Jak każdy.

Natomiast my tutaj tego nie rozwiążemy i nie jest to naszym zadaniem. Nie mnie w tym momencie oceniać zgodność z prawem regulaminów i działań allegro.

Póki co podzieliłem sie tylko wiedzą na temat w jaki sposób to faktycznie dziala tak aby ewentualnie pomóc zalożycielowi wątku.

oznacz moderatorów

markam43
#13 Ambasador#

@_Likos_ Dokładnie tak. Jeśli stanowisko Allegro jest zgodne z moim, nie mam zastrzeżeń. Nigdzie nie piszę w takiej sytuacji, że jest to stanowisko ostateczne i niepodważalne.  Jeśli jest niezgodne z moim, mam zastrzeżenia.

oznacz moderatorów