anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego moja jakość sprzedaży znacznie się obniżyła po jednej niższej ocenie?

ZmpMarketing
#7 Wielbiciel#

Witam.. Może ktoś mi wytłumaczyć o co tutaj chodzi?

 

Miałem jakość sprzedaży na poziomie 400 pkt. Klientka wystawiła nam opinię pozytywną na poziomie dobrym czyli 4 gwiazdki na 5. Nagle po tym dostałem przez to -416 pkt i jestem na minusie.. To jest jakieś chore.. I teraz jako początkujący sprzedawca moje oferty są gdzieś na ostatnich stronach allegro 🙂 Wszystkie inne opinie mam po 5 gwiazdek. Nie rozumiem dlaczego tak rygorystycznie allegro to potraktowało..

 

Drugi problem to: Wysyłka w terminie: 55%

Oferty mam ustawione, że wyślę w ciągu 24 godzin. Większość jednak wysyłam w tym samym dniu co klient zamówił i allegro oczywiście tego nie widzi.

 

 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

vonNogay
#16 Inspirator#

Tak to niestety wygląda. Tylko komplet gwiazdek to ocena dobra, 4 i mniej to oceny bardzo złe. Kupujący się później dziwią na forum, że po wystawieniu "dobrej" oceny są nękani przez sprzedających prośbami o usunięcie.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

ZmpMarketing

1.pry małej ilości ocen w skali miesiąca tak to wygląda .

2. pewnie chodzi o przesyłki nadawane w paczkomacie ,które nabierają statusu ,,wysłane,, w chwili wyjęcia ich przez kuriera z paczkomatu . 

oznacz moderatorów

ZmpMarketing
#7 Wielbiciel#

Wysyłam tylko DPD i DHL.. Kurier zabiera paczkę tego samego dnia co zamówienie. W większości przypadków towar dociera na dzień następny do klienta! 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ZmpMarketing przykro mi, że jedna ocena ponieżej 5 wpłynęła na Twoją średnią tak znacząco. Stało się tak ponieważ masz niewiele ocen od kupujących (3 w ciągu ostatnich 30 dni). DLatego jedna niższa spowodowała obniżenie średniej do 4,6. A to wpłynęło na ujemne punkty w jakości. Piszemy o tym więcej tutaj
Jeżeli chodzi o Wysyłkę w terminie to zwróć proszę uwagę, że w punkcie dotyczącym zintegrowanych przewoźników masz maksymalny wynik 100%, natomiast we wszystkich przewoźnikach wynik spada do 55%. Sprawdziłam i w ciągu ostatnich 30 dni 6 przesyłek miało status "delayed". Czy udostępniasz numery przesyłek w zakładce zamówienia? Tutaj znajdziesz instrukcję jak to zrobić. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ZmpMarketing
#7 Wielbiciel#

Czyli Allegro nie jest dobrym miejscem dla początkujących sprzedawców.. Zbyt restrykcyjnie nastawione cele żeby tutaj się rozwijać.. 🙂 

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

to na allegro da się w ogóle rozwijać? Siedzę tu od kilku dobrych lat i mam wrażenie że stoję w miejscu bo zamiast rozwijać ofertę i polepszać obsługę to w kółko poprawiam te same oferty bo co jakiś czas wymyślają jakiś nowy parametr obowiązkowy

oznacz moderatorów

ZmpMarketing
#7 Wielbiciel#

Dokładnie.. Miałem wystawione ponad 100 ofert. Od roku czasu nikt się nie czepiał. Nagle wszystkie usunięte i jakieś bzdety powymyślane przez Allegro. W zamian zostawiłem tylko 20 aktywnych ofert 🙂 O wysokości prowizji już nie wspomnę. Już lepszą opcją byłby jakiś comiesięczny abonament niż prowizja od indywidualnej sprzedaży.

oznacz moderatorów