anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego % polecających zakupy jest tak niezrozumiały?

sonia74
#9 Pomysłodawca#

Korzystam z Allegro ponad 17 lat, znacznie więcej kupuję niż sprzedaję . Zauważyłam jednak, że  kupujący rzadko wystawia komentarz choć nie ma żadnych uwag i nie zwraca towaru czyli jest zadowolony z zakupu. Jednak allegro nie bierze tego pod uwagę i nie zalicza do komentarzy pozytywnych. Doprowadza to do tego, że można sprzedać 99 sztuk towaru bez uwag, a 1 szt. z negatywnym komentarzem i już masz 100% kupujących nie polecających twojego towaru. Cos tu wg mnie nie gra z krzywdą dla sprzedającego. Wg nas brak komentarza i jakichkolwiek uwag do towaru powinien być zaliczany jako pozytyw. 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

starling_shop
#14 Krzewiciel#

Są lepsze kwiatki np.jeden komentarz negatywny potrafi poziom sprzedaży obniżyć  o 1500 punktów ale jeden pozytywny już takiego wyniku nie zrobi. Zapewne korzystają ze średniej ważonej gdzie pozytyw ma wagę 1 a negatyw ma wagę +/- 100.

 

Co więcej: 4/5 gwiazdek (słownie według Allegro to wynik dobry) również daje ujemne punkty.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A jak zmusić kupujących do wystawiania komentarzy?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@LEW433 a po co zmuszać, wystarczy że allegro z automatu wystawi po np. 60 dniach pozytywa 2 x 5 gwiazdek 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ale to musi zrobić Allegro a nie kupujący, zmieniamy system ocen. Zgłoś swój pomysł, wiesz jak system do tego podchodzi🤔

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@sonia74 w ramach systemu ocen do średniej wliczają się wystawione oceny, jeśli więc kupujący nie oceniają zakupów ani pozytywnie, ani negatywnie, to nie liczymy żadnej oceny. W tym artykule napisaliśmy jak wyliczamy średnią ocen sprzedaży. 
Rozumiem Twój punkt widzenia. Obecnie nie mamy w planach zmiany systemu oceniania natomiast bardzo dziękuję za Twój głos. Jeśli w przyszłości sytuacja się zmieni, odpowiedni zespół weźmie to pod uwagę. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@la_nika wiesz w czym problem, mało kto wystawia jak jest zadowolony a jak coś jest nie tak to negatywa zawsze wystawiają, kiedyś to nikt się tym nie przejmował bo nie liczyliście tego do statystyk a teraz to jest problem 😞 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Pełna zgoda.🤗

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@la_nika w sytuacji gdy % wystawionych ocen w stosunku do ilości transakcji oscyluje okolicy 20.. no 25% / to mój wynik , a bywa ,że % jest dużo mniejszy /cały system nie jest miarodajny  ,a tego raczej oczekują klienci zerkając na liczbę na stronie oferty. Po mojemu słusznym byłoby wyliczanie Średniej ocen NIE ! z liczby ich  wystawionych , a z ilości zrealizowanych transakcji .

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@sonia74 "Wg nas brak komentarza i jakichkolwiek uwag do towaru powinien być zaliczany jako pozytyw."

 

Nie powinien. Ocena jest w pełni subiektywna. Nie można zakładać z góry, że klient jest zadowolony. Może nie jest, a ktoś za niego będzie oceny wystawiać.

Ten temat jest długi jak rzeka i rozpatrywało go wiele różnych sklepów oraz portali w ostatnich 20 latach. Auto-pozytywy powodują kolejne patologie, gdzie sklepy sprzedające masowo towar w dziesiątkach tysięcy będą miały ogromne ilości pozytywów, co spowoduje zwiększenie wymagań wobec sprzedawców. A one i tak są bardzo wyśrubowane na ten moment.

"Doprowadza to do tego, że można sprzedać 99 sztuk towaru bez uwag, a 1 szt. z negatywnym komentarzem i już masz 100% kupujących nie polecających twojego towaru."

Taka sytuacja jest skrajna i nie występuje tak często. Oczywiście jest bardzo niesprawiedliwa, ale jak myślicie: co się opłaca Allegro? Naprawić to, czy po prostu kazać ci wystawiać i sprzedawać więcej? Wiadomo, że to drugie. To więcej prowizji, więcej kasy na Allegro. Drobny plankton nie generuje Allegro i tak znaczących zysków. Opłacalność takiej zmiany jest zerowa, a dochodzą nowe problemy.

oznacz moderatorów