anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego sprzedawcy z Chin nie oferują pełnej gwarancji na swoje towary?

FunkyKoval_5
#8 Zapaleniec#

Szukam mocnej hulajnogi elektrycznej, takie w dobrej cenie oferują sprzedawcy z Chin, bo polskie firmy zmagają się z infekcją chciwości i taka hulajnoga w polskiej firmie kosztuje nawet 2 tyś zł więcej. Ale chińczycy nie oferują pełnej gwarancji na swoje towary. Dlaczego Allegro dopuszcza taką sprzedaż? 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

xyz96
#21 Demiurg#

@FunkyKoval_5 Nie znasz przepisów. Gwarancja nie jest obowiązkowa i wcale nie musi jej być. Jest za to obowiązkowa rękojmia, która jest zazwyczaj lepsza od gwarancji. Trwa 2 lat i wtedy za towar odpowiada sprzedawca, któremu składasz reklamację. Nie oddajesz więc towaru wadliwego do żadnego serwisu, tylko do sprzedawcy i nie potrzebujesz do tego żadnych kart gwarancyjnych. Poczytaj w necie o rękojmi. 

Warunki rękojmi masz podane na aukcji w zakładce Reklamacja. 

oznacz moderatorów

FunkyKoval_5
#8 Zapaleniec#

Myślałem że gwarancja jest obowiązkowa i Unia Europejska to narzuca sprzedawcom... 

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Polskie firmy zmagają sie z VAT, PIT, BDO, prowizjami, prowizjami od prowizji, 2 letnią rękojmią , tysiącem urzędów i urzędników którzy ciągle coś chcą.....I właśnie dlatego ta sama hulajnoga kosztuje w Polsce  te 2000 PLN więcej.....To ryzykowny towar do dawania 2 lat rękojmi  więc trzeba skalkulować ryzyko w cenie.

oznacz moderatorów

FunkyKoval_5
#8 Zapaleniec#

Chińczyk sprzedając w Polsce też musi ponosić różne koszta, prowadzą też w Polsce swoje magazyny. Ale nie pytałem dlaczego hulajnoga u polonusa jest droższa tylko dlaczego pozwala się chińczykowi sprzedawać towar z **piiip**ogwarancją... 

oznacz moderatorów

_Likos_
#18 Luminarz#

@FunkyKoval_5 widzisz sprawa wygląda tak:

Kupujesz w polskiej firmie to : masz prawo do rękojmi, masz prawo do korzystania z pomocy Rzecznika Praw Konsumenta, sądów oraz innych organów panstwowych.

Kupujesz w firmie z poza UE masz te same prawa.... teoretycznie. Bo oczywiscie polskim urzedom te firmy nie podlegają, RPK takze niewiele zdziala, możesz iść do sądu tylko że nawet jeśłi sąd przyjmie sprawe i nawet jeśli ją wygrasz to jak zamierzasz zmusić Chinską firme do zapłaty ???? No i do ewentualnekj reklamacji - raczej adres w Chinach wiec tam trzeba wysłać przedmiot

A teraz druga strona medalu: kupujesz hulajnoge z wysyłka z Chin. No i potem cło i opłaty skarbowe - wiec cena już nie jest taka atrakcyjna.

Z tą wysyłka z Polski to bywa różnie. Ostatnio kupowałem coś dla dziecka od Litewskiego sprzedawcy: wysyłka z Polski miało być 5 dni. Przyjechało z Wilna po 12 dniach.

 

Dlatego właśnie miedzy sprzedającym zarejestrowanym w Polsce a firmą z poza UE sa takie różnice cenowe.

Oczywiście każdy kupujacy ma prawo wyboru. Jeśli ktoś lubi ryzyko może zaoszczędzić jeśłi ktoś ceni bezpieczeństwo może dopłacić i mieć większą ochrone

oznacz moderatorów