anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego zablokowano moje konto na Allegro?

MAMY ROZWIĄZANIE!
TECHNIX_KOTLY
#8 Zapaleniec#

Witam,

Otworzyłem spółkę oraz założyłem konto na allegro ( nigdy nie miałem konta allegro) .

Dostałem informacje że moje konto zostało powiązane z kontami poprzedniej firmy w której nie pracuje, ale miałem dostęp do Allegro tamtej firmy bo tam pracowałem. 

Moje konto zostało zablokowane do czasu aż poprzednia firma nie ureguluje jakiś sankcji u siebie na koncie.

Do jakich służb mogę się zgłosić żeby odblokowali mi konto mam tylko koszta a sprzedaż przez to stoi ?

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16
xyz96
#21 Demiurg#

Do służb? Raczej tylko do Allegro możesz się zgłosić. Nie odblokują Ci konta, dopóki tamte zaległości finansowe nie zostaną uregulowane. Allegro często stosuje blokady kont powiązanych w podobnych sytuacjach; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=28111aef-fc3d-4ee0-a94e-d1d7ac01fa65&subjectId=fed698b4-f...

oznacz moderatorów
TECHNIX_KOTLY
#8 Zapaleniec#

Rozumiem że blokuje konta tylko ja nie mam nic wspólnego z tamtymi kontami jestem nową firmą na rynku i nie mam powiązań z poprzednią firmą. Niestety nie chcą odblokować mi konta już ponad 2 tygodnie. 

Będę chyba zmuszony zgłosić to do prokuratury o stosowanie szantażu oraz do UKiK.

 Czy mogę jakieś oświadczenie napisać że nie mam powiązań z poprzednią firmą ?

 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Wszystko możesz napisać, co zgodne z prawdą i co zadziała na Twoją korzyść.

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

Wiele zasad allegro jest niezrozumiałych i nielogicznych z tym blokowaniem kont powiązanych też jest takie i działa na szkodę nowych użytkowników.

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

Hipotetycznie jeżeli miałeś dostęp do konta Allegro poprzedniej firmy to mogłeś się przyczynić do spowodowania zadłużenia jej.

oznacz moderatorów
TECHNIX_KOTLY
#8 Zapaleniec#

Tak tylko że ja tam byłem pracownikiem który nic nie miał do gadania

oznacz moderatorów
Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@TECHNIX_KOTLY 

Czegoś tu nie rozumiem...

Napisałeś "bo tam pracowałem". Znaczy, że nie byłeś właścicielem czy współwłaścicielem, a tylko osobą zatrudnioną i upoważnioną do logowania się na Allegro?

Jeśli tak, nie ponosisz ŻADNEJ odpowiedzialności za zaległości finansowe firmy wobec Allegro czy za ewentualne przekręty, jakich ta firma się dopuściła. Jedyny wyjątek byłby, gdybyś miał formalnie postawiony zarzut uczestnictwa w przekręcie, który naraził Allegro na straty.

Warto skonsultować sprawę z czynnym zawodowo prawnikiem, chociażby na gruncie odpowiedzialności z art. 471 kodeksu cywilnego. Jeszcze niedawno sprawa była prostsza - artykuł 138 kodeksu wykroczeń. Niestety, już go nie ma w tej części, która byłaby dla Ciebie ważna🙁

Jednak zanim zdecydujesz się podjąć jakiekolwiek kroki, zadaj sobie jedno bardzo ważne pytanie: czy Allegro przypadkiem nie miało racji, blokując Twoje konto?

Bywały tu takie sytuacje, kiedy wydawało się, że Allegro grubo przesadziło z blokadą, a okazywało się, że jednak nie.  Tylko Ty znasz wszystkie okoliczności i na tej podstawie powinieneś podjąć decyzję.

Dam Ci przykład: firma A ma duże zaległości finansowe wobec Allegro. Jej konto zostaje zawieszone. Firma A nie płaci, ale za miesiąc pojawia się firma B, zarejestrowana przez byłego pracownika firmy A, sprzedająca ten sam towar, w zbliżonych cenach, i - co najgorsze - wykorzystująca identyczne (albo niemal identyczne) opisy aukcji, zdjęcia i tak dalej.

Albo inaczej: Firma B loguje się na Allegro z tego samego IP, z którego korzystała firma A, i sprzedaje taki sam towar.

W obu hipotetycznych przypadkach można dojść do logicznego wniosku, że mamy do czynienia z firmą "na słupa", założoną po to tylko, żeby obejść regulamin czy nie uregulować płatności.

Jeśli jesteś przekonany, że nie można udowodnić żadnego związku między objętą sankcjami firmą A i Twoją firmą B (oczywiście poza Twoją osobą: pracownika firmy A i właściciela firmy B) - wal do prawnika-cywilisty i szykujcie pozew. Jeśli nie masz tej pewności - odpuść i skup się na wyjaśnieniu sytuacji z firmą A.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Narażasz autora wątku na dodatkowe koszty. Nikt nie zmusi Allegro do udostępnienia miejsca sprzedażowego komuś, kogo Allegro  nie chce.

oznacz moderatorów
Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@xyz96 

Mylisz się. Gdyby było jak piszesz, w Regulaminie Allegro na bank znalazłaby się informacja typu:

Allegro zastrzega sobie prawo do zawieszenia na czas określony lub nieokreślony jednego, kilku lub wszystkich kont Użytkownika. Zawieszenie nie wymaga uzasadnienia, nie przysługuje też od niego odwołanie.

Takiego zapisu - jak oboje świetnie wiemy - nie ma. A byłby bardzo wygodny, prawda? Ciach i po sprawie...

Jeśli sztab niezłych prawników konstruując przepisy regulaminu nie ustala ich w sposób najbardziej korzystny dla praco- lub zleceniodawcy, oznacza to tylko jedno: nie da się tak.

W wielu przypadkach Allegro ma rację, dlatego tak się rozpisałam - żeby twórca wątku nie myślał, że Allegro przestraszy się sądu, jeśli ma dowody. 

Jednak mam wrażenie, że serwis zbyt często mówi "użytkownik", a myśli "IP". I w końcu się na tym przewiezie.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Kasiulki2 Nie mylę się. Nikt nie zmusi Allegro do udostępnienia miejsca sprzedażowego komuś, kogo Allegro nie chce. Zapytaj Allegro o to przez formularz i wklej tu odpowiedź.

oznacz moderatorów
Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@xyz96 

Nie zapytam i nie wkleję. Autor wątku i każdy przyszły czytający (oby ich jak najmniej było!) wyrobi sobie własne zdanie na podstawie tego, co jest tutaj, na podstawie tego co jeszcze będzie po wypowiedzi Mai - a także na podstawie linków wstawionych przez @Knowhere .

 

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

A jak tak sobie myślę, że dobry (czyt. drogi) adwokat coś by ukręcił z art. 138 kw😏
Nagle liczy się odpowiedź allegro na pytanie zadane w formularzu, a nie to co miałby na ten temat do powiedzenia UOKiK albo sąd? Ależ ta ocena sytuacji dynamicznie się zmienia w zależności od tego, czy wątek założył kupujący, czy sprzedający😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@Knowhere 

Muszę Cię rozczarować - ani Jacek Dubois, ani Piotr Kruszyński nic nie ukręcą z art. 138 kw - bo art. 138 kw już właściwie nie ma😕

Trybunał (niby) Konstytucyjny w imieniu (niby) Rzeczypospolitej, w sprawie o sygnaturze K 16/17, w dniu 26 czerwca 2019 orzekł co następuje:

Art. 138 ustawy z dnia 20 maja 1971 r. Kodeks wykroczeń (Dz. U. z 2019 r. poz. 821), w części zawierającej słowa „albo umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia świadczenia, do którego jest obowiązany”, jest niezgodny z art. 2 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.

Jedyne, co w tej sytuacji możemy, to nie zapomnieć o chwalebnym czynie dwóch (z pięciu) sędziów, którzy zgłosili zdanie odrębne.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@TECHNIX_KOTLY, widzę, że otrzymałeś od nas wiadomość mailową w tej sprawie. Do wskazanych przez nas kont miała dostęp ta sama osoba, co stanowi naruszenie Regulaminu. Konieczny jest kontakt z Allegro z poziomu tamtych kont.

Prosiłabym Cię o utrzymanie ciągłości korespondencji mailowej - pozwoli to możliwie szybko wyjaśnić tę sytuację.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@TECHNIX_KOTLY podeślij im umowę o pracę i jej rozwiązanie, powinno pomóc 🙂 Musisz udowodnić że nie byłeś właścicielem lub współ 🙂 Nie możesz odpowiadać za nie swoje zobowiązania 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów