anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołączenie faktury do paczki

dachovo
#9 Pomysłodawca#

Witam,

czy jako sprzedający mam obowiązek dołączyć fakturę vat do paczki czy wystarczy wysłanie jej elektronicznie do kupującego?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

LEW433
#21 Demiurg#

Wystarczy elektronicznie, tylko niektórym kupującym to nie wystarcza i możesz mieć mniej gwiazdek, więc niektórzy robią to tak i tak.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@LEW433 problemem jest nadmiar i to też może powodować niezadowolenie Kupujących

 

Ja ostatnio od jednego sprzedawcy otrzymałem fakturę cztery razy, po drugiej chciałem już wystawić komentarz negatywny, przy dużej ilości faktur to może być problem

- faktura papierowa

- mail z fakturą

- mail od allegro z fakturą

- faktura umieszczona w portalu do pobrania

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@RED Nie mów, że nie masz zamówień z żądaniem wydrukowanej faktury z podpisem 😄 Bo moja "wiekowa" księgowa tego wymaga........ 😄

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

... z podpisem i PIECZĄTKĄ😂 bo tego wymaga księgowa.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

się smiejecie

jeszcze kilkanaście lat temu faktura bez pieczątki i podpisu to nie była faktura

później dokument w postaci pliku pdf był zakazany i niektórzy taką papierową fakturę zginali by wyglądała jak oryginał

bo faktura z napisem oryginał ma być tylko jedna

-------------------------------------------------------------------------------------------

zobaczymy jak traficie na kontrolę, która stwierdzi, że do każdej wpłaty ma być faktura zaliczkowa

potem właściwa, a zwrot bez formularza zwrotu i podpisu kupującego jest nieważny

lub by w sytuacji jak nie masz towaru wystawiać zawsze korektę

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@dachovo Jeśli chcesz być bohaterem tego forum, [edycja], to nie dołączaj. Wg przepisów wystarczy wysłanie w formie elektronicznej, realnie - wyślij mailem (lub poprzez Allegro) oraz wydrukuj i dołącz fizycznie w paczce wydrukowaną. Inne opcje to proszenie się o kłopoty.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów