anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

DPD w Smart! - podjazd kuriera

megatowary_pl
#9 Pomysłodawca#

Kwestia kuriera DPD ze Smartem...
Trochę poczytałem, ale dalej nie wiem. Generuję etykietę w Allegro poprzez Nadaj przesyłkę. I tam jest na końcu ta opcja podjazdu kuriera.
1. Czy trzeba ustawiać podjazd, gdy przesyłka wychodzi z popularnej hurtowni, gdzie na pewno codziennie jest kurier DPD?
2. Wysłałem już kilkanaście przesyłek z tym podjazdem, a teraz przeczytałem że to płatne 3,99 i może niepotrzebnie to ustawiałem? Gdzie można zobaczyć zestawienie tych ewentualnych opłat od DPD? W Rozliczeniach z Allegro mam tylko kilka razy zabrane 4,99 za kuriera tak chyba ogólnie, że w Smarcie (nie za pobranie).

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@megatowary_pl, jeśli jesteś pewien, że kurier pojawi się i zabierze przesyłki (oraz będzie miał na nie miejsce) - nie musisz tego robić. Natomiast może to skutkować opóźnieniem przesyłki, gdyby stało się inaczej.

Opłaty sprawdzisz w zakładce Rozliczenia z Allegro. Wystarczy, że zastosujesz odpowiednie filtry (np. wyświetl tylko przesyłki DPD). Jeśli chodzi o konkretne koszty, potrzebowałabym numeru zamówienia, aby odnieść się do szczegółów.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

musicman76
#12 Orędownik#

ja też z podobnym pytaniem...jeżeli wydrukuje etykiety i nie kliknę zamów podjazd, a sam zawioze paczki do dpd pickup to czy szanowne allegro policzy mi za wysyłkę ?

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@musicman76 my w firmie teraz testujemy ten sposób. Teoretycznie nie powinni ale w allegro po 2 tygodniach nic nie wiadomo 😂

oznacz moderatorów

nikl
#14 Krzewiciel#

To nie jest możliwe. ponieważ w opłatach nie ma filtru pod datach wykonania usługi. Są tylko filtry po datach obciążenia konta. To ogromny błąd uniemożliwiający kontrolę. Konkretnych kosztów też nie da się sprawdzić, ponieważ komputery DPD z datą wsteczną uzupełniają dane systemowe. Nawet jeśli podjazdu nie było, to system DPD automatycznie uzupełni dane, czyli przypisze paczkę do kuriera, a skoro był kurier, to system dopisze też usługę podjazdu.

oznacz moderatorów