anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Duża ilość zamówień. Jak sobie poradzić z przygotowaniem do wysyłki (głównie paczkomat inpost)

MAMY ROZWIĄZANIE!
wib_pl
#7 Wielbiciel#

Witam,

Jesteśmy początkujący na Allegro. Zaczęliśmy w kilka dni mieć mnóstwo kupionych produktów poprzez promowanie. Proszę o pomoc jak się uporać z zamówieniami, mam na myśli wysyłkami inpost paczkomat. Jest mnóstwo etykiet do wydrukowania, nie wspominając o paragonach jak i fakturach. Czy macie jakieś sposoby?

Proszę o poradę.

Pozdrawiam serdecznie.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
mikeza
#20 Guru#

@wib_pl  ale jaką radę chcesz usłyszeć ? Czy jest jakiś magiczny sposób na ogarnięcie dużej ilości paczek ? Niestety nie ma. Wiadomo, że to wszystko zajmuje sporo czasu, drukowanie faktur, przygotowywanie listów przewozowych, pakowanie paczek itd. Pewnych rzeczy się nie da przeskoczyć, można oczywiście usprawnić, ale tak z dnia na dzień to raczej ciężko coś doradzić.

Ja jak mam dużo zamówień, to po prostu wcześniej idę do pracy, bo wiem, że jak pójdę normalnie to się nie wyrobię. Czasami trzeba szykować paczki nawet w weekend, czy dzień wolny. Niestety tutaj główną rolę gra czas - trzeba go mieć dużo, żeby wszystko ogarnąć 🙂

No chyba, że masz kasę i zatrudniasz ludzi, którzy będą robić za Ciebie, ale ich też trzeba pilnować 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
wib_pl
#7 Wielbiciel#

Różne sposoby mają ludzie, czemu by nie zapytać? Mimo wszystko dziękuję za odpowiedź, o to mi chodziło. 🙂 

Pozdrawiam serdecznie! Już rozplanowałem wszystko 🙂

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@wib_pl Ależ się wstrzeliłeś w temat 😃 Nic dziwnego, że nie możesz się wyrobić. Zaprzęgaj rodzinę do roboty 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów
filonpl2
#9 Pomysłodawca#
  1. Klienci lubią, gdy informujesz ich o zmianie statusu zamówienia. Polecam korzystanie z Menedżera Sprzedaży Allegro, ew. z programu typu Sellasist.
  2. Co do drukowania paragonów, faktur i listów przewozowych, w miarę możliwści używaj drukarki laserowej i/lub igłowej. Drukowanie na nich jest bardzo ekonomiczne. Do listów przewozowych możesz również użyć drukarki termicznej (polecam Dymo LabelWriter LW 4XL)
  3. Najszybciej i najłatwiej listy przewozowe naklejać na 3 sposoby: 1. Kupujesz na Allegro arkusze samoprzylepne w formie kartki, gdzie przestrzeń samoprzylepna jest pocięta na części o odpowiednim rozmiarze, a kartka zapezpieczająca klej jest cała (w formacie A4) (w przypadku paczkomatów listy mają format DL lub A6). Drukujesz za pomocą zwykłej drukarki i etykiety naklejasz na paczkach jak naklejki 🙂 2. Za pomocą drukarki termicznej: tu sprawa jest prostsza — po prostu dajesz do oprogramowania drukarki serię listów do wydrukowania. Arkusze są bardzo dobrze pocięte, więc naklejenie jest szybkie i łatwe. 3. Możesz zaopatrzyć się w pewne samoprzylepne folie o odpowiednim formacie (potoczna nazwa to kangurki lub przylgi). Kupujesz 100-1000 sztuk (na Allegro najtaniej :)). Drukujesz list na kartce A4, wycinasz go, lub jeżeli na kartce nie ma innych listów — zaginasz, naklejasz kangurek na opakowanie, wrzucasz do niego etykietę i zamykasz. Jeżeli korzystasz z tego rozwiązania, do przylgi możesz wrzucić również paragon/fakturę. Nie używaj do naklejania listów taśmy, kleju biurowego czy koszulek biurowych. Tylko się pobrudzisz w kleju, a coś takiego trwa bardzo długo.
  4. Do faktur polecam ten program: https://invoicer.pl/

Jeżeli chcesz wprowadzić numery przesyłek, to wiedz, że Menedżer sprzedaży i Sellasist odwalają całą robotę za ciebie ☺ Więcej informacji o tym tutaj: https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/dodawaj-numery-przesylek-do-zamowien-Lvo3k6DWnIx

oznacz moderatorów