anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyrektywa DAC-7 a anulowana transakcja i zwrot pieniędzy

Urbinho1991
#8 Zapaleniec#

Chciałbym się dowiedzieć, jak w kontekście dyrektywy DAC-7 są interpretowane transakcje, które zostały anulowane, lecz wcześniej były opłacone (dokonano zwrot środków na konto kupującego).

Posługując się moim przykładem, w 2024 roku miałem 30 transakcji i 30 wpłat od kupujących, 3 z nich jednak anulowałem i środki wróciły na konto kupującego. Czy w takim przypadku moja osoba jest zgłaszana do US?

oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28

Client:44052296
#21 Demiurg#

Sztuka to sztuka. Jak urząd wezwie to wtedy wytłumaczysz co i jak 😉

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

transakcja nieudana też, czego się spodziewasz po rządzących?

i najlepsze podatek jak znam życie będziesz musiał zapłacić od wszystkich takich transakcji

to, że ktoś zawarł umowę cywilne i nie płaci, nie liczy się

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To wynika z wytyczne UE.

oznacz moderatorów

Zin297
#7 Wielbiciel#

W dyrektywie DAC7 nie ma nic że fikcyjne transakcje w których realnie do kupna sprzedaży nie doszło też mają sie liczyć bo to co najwyżej może być absurdalna interpretacja Allego  tylko pisze że :

  • zrealizujesz minimum 30 transakcji na Allegro lub
  • przeprowadzisz transakcje na łączną kwotę powyżej 2000 euro.
oznacz moderatorów

Client:121447705
#9 Pomysłodawca#

@Zin297 Z tego co ja słyszałem - niestety systemy US nie pozwalają na poprawne raportowanie anulowanych lub zwracanych zamówień. Pozwalają jedynie zgłosić, że transakcja została zawarta i tyle. A ty biedny tłumacz się US, że zamówienie nie zostało zrealizowane bo klient go potem nie chciał. Zalecam dobrze dokumentować wszystkie zwroty i anulacje.

oznacz moderatorów

Zin297
#7 Wielbiciel#

To jest raczej nie możliwe żeby w US był taki wadliwy system .
Niby po co mieli by taki tworzyć ?

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

system nie jest wadliwy tylko upierdliwy, kasa fiskalna też nie możliwości korekty paragonu

oznacz moderatorów

Client:121447705
#9 Pomysłodawca#

@Zin297 US nie tworzyło systemu dla e-commerce czy dla tej dyrektywy specyficznie. To właśnie Allegro czy inne podmioty dostosowują się do tego, co istnieje od lat żeby spełniać wymogi dyrektywy. Nikt kto budował te systemy nie myślał, że potrzebne będzie zgłaszanie do US takich informacji. Nikt też teraz od ręki nie zbuduje nowych systemów.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Zin297  napisał(a):

W dyrektywie DAC7 nie ma nic że fikcyjne transakcje w których realnie do kupna sprzedaży nie doszło też mają sie liczyć bo to co najwyżej może być absurdalna interpretacja Allego  tylko pisze że :

  • zrealizujesz minimum 30 transakcji na Allegro lub
  • przeprowadzisz transakcje na łączną kwotę powyżej 2000 euro.

Ustawa mówi o "czynnościach" to co cytujesz to wpisy z pomocy czy artykułów 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów