anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyrektywa DAC-7 a anulowana transakcja i zwrot pieniędzy

Urbinho1991
#8 Zapaleniec#

Chciałbym się dowiedzieć, jak w kontekście dyrektywy DAC-7 są interpretowane transakcje, które zostały anulowane, lecz wcześniej były opłacone (dokonano zwrot środków na konto kupującego).

Posługując się moim przykładem, w 2024 roku miałem 30 transakcji i 30 wpłat od kupujących, 3 z nich jednak anulowałem i środki wróciły na konto kupującego. Czy w takim przypadku moja osoba jest zgłaszana do US?

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Urbinho1991 pod uwagę będziemy brali wszystkie opłacone zamówienia na Allegro.pl i Allegro Lokalnie, anulowane zamówienia nie będą odejmowane od limitów.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Urbinho1991
#8 Zapaleniec#

Wydawało mi się, że transakcja jest liczona, jeżeli zostanie zakończona sukcesem, czyli kupujący otrzyma opłaconą przesyłkę i jej nie zwróci, czyli obie strony wywiążą się z umowy. W tym przypadku nawet nie doszło do kwestii zwrotu paczki, ponieważ nie była ona wysyłana. Anulowałem zamówienia jednego użytkownika, ponieważ zamiast zrobić jeden łączny zakup, dokonał on trzech oddzielnych i trzykrotnie opłacił wysyłkę. Chcąc mu pomóc, aby nie ponosił dodatkowych kosztów wysyłki, zgłosiłem do Państwa anulowanie sprzedaży. Allegro zwróciło mu pieniądze na konto, a ja doradziłem mu, aby dokonał zakupu jeszcze raz. Sugerując się regulaminem Państwa konkurencji, taka sytuacja jest ujęta w kontekście dyrektywy DAC-7: "zrealizujesz 30 lub więcej transakcji sprzedaży na *B** (transakcje anulowane nie są uwzględniane)."

Dlaczego tutaj jest inaczej? Proszę o wyjaśnienie tej kwestii, ponieważ w takim przypadku mam niesłusznie naliczone 3 transakcje.

oznacz moderatorów

Urbinho1991
#8 Zapaleniec#

Uwzględnianie anulowanych transakcji, które ostatecznie nie dochodzą do skutku, nie ma sensu. W teoretycznej sytuacji, gdzie na 30 sprzedaży wszystkie 30 zostaną anulowane, taka osoba również zostanie zgłoszona? Transakcja nie powinna być uznana za zrealizowaną i liczona w momencie opłacenia zakupu, lecz dopiero wtedy, gdy obie strony wywiążą się z umowy, czyli gdy opłacona przesyłka trafi do rąk klienta.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Urbinho1991 konsultuję jeszcze dokładnie opisany przez Ciebie przypadek dla pewności, dam znać, gdy otrzymam odpowiedź. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

mj-poczta
#2 Obserwator#

Państwo zgłaszają nawet transakcje,które nie zostały zrealizowane... To nielogiczne ,głupie .... Trzeba będzie się tylko tłumaczyć,że do transakcji nie doszło...a Państwo macie już tę wiedzę....

Dzień dobry,

dziękuję za cierpliwość.

Otrzymałam informację, że w przypadku DAC7 informacje o wszystkich transakcjach będą przekazywane urzędom podatkowym - niezależnie od tego, czy były one zrealizowane czy nie.

Dane jakie będziemy przekazywać to:

  • wartość przychodu ze sprzedaży kwota łącznego wynagrodzenia za sprzedaż, wypłaconego lub uznanego w każdym kwartale okresu sprawozdawczego (nowa dana zbierana w ramach DAC7),
  • liczba transakcji, za które wynagrodzenie zostało wypłacone lub uznane (nowa dana zbierana w ramach DAC7),
  • składki, prowizje lub podatki zatrzymane lub pobrane przez Allegro (nowa dana zbierana w ramach DAC7).
oznacz moderatorów

mj-poczta
#2 Obserwator#

To jest bez sensu ale to też będą zgłaszać...chore bo mają wiedzę,że sprzedaż nie doszła do skutku. To jest tylko wpędzanie w stres ludzi,bo możesz.miec 31 transakcji ale 20 nie doszło do skutku a i tak Cię zgłoszą...potem się tłumacz i udowodnij...

 

Dzień dobry,

dziękuję za cierpliwość.

Otrzymałam informację, że w przypadku DAC7 informacje o wszystkich transakcjach będą przekazywane urzędom podatkowym - niezależnie od tego, czy były one zrealizowane czy nie.

Dane jakie będziemy przekazywać to:

  • wartość przychodu ze sprzedaży kwota łącznego wynagrodzenia za sprzedaż, wypłaconego lub uznanego w każdym kwartale okresu sprawozdawczego (nowa dana zbierana w ramach DAC7),
  • liczba transakcji, za które wynagrodzenie zostało wypłacone lub uznane (nowa dana zbierana w ramach DAC7),
  • składki, prowizje lub podatki zatrzymane lub pobrane przez Allegro (nowa dana zbierana w ramach DAC7).
oznacz moderatorów

Zin297
#7 Wielbiciel#

Pisze że zgłaszane ma być jeśli zrealizujesz minimum 30 transakcji na Allegro lub 2 tyś euro .
Przecież jeśli np. kupujący wpłacił za towar poprzez Allegro PayU na subkonto Allegro ale sprzedający mu go nie sprzedał bo np. się okazało że miał wadę ukrytą tylko uczciwie  zwrócił mu pieniądze poprzez Allegro PayU to jest 100% pewności że transakcja kupna sprzedaży nie została zrealizowana bo kupujący nie posiada przedmiotu aukcji a sprzedający nie sprzedał i nie ma wynagrodzenia za przedmiot bo wpłacone pieniądze zwrócił kupującemu poprzez Allegro PayU .
Ewentualnie jeśli sprzedający zgodził się na zwrot towaru i zwrócił pieniądze poprzez Allegro PayU kupującemu  to też transakcji defakto nie ma bo ani kupujący nie ma przedmiotu a sprzedający pieniędzy bo zwrócił kupującemu poprzez Allegro PayU i nie ma za to ani prowizji dla Allegro ani podatku no bo przedmiot nie został sprzedany.
Jeśli coś takiego zostanie uznane jako transakcja i zaliczona w sytuacji  której de fakto jej nie było to ta cała interpretacja na Allegro dyrektywy DAC 7 została by sprowadzona do absurdu bo w dyrektywie pisze że ma być 30 zrealizowanych transakcji a nie fikcyjnych .

oznacz moderatorów

The_Prince20
#1 Nowicjusz#

Nigdzie nie ma napisane (przynajmniej nie znalazlem) co w przypadku jak bede mial 40 tranzakcji na kowte powiedzmy 6000 zł lub 80 na kwote 8000 zl. moje dane pojda do US ale czy będę musiał płacić podatek?

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@The_Prince20 przecież skoro sprzedajesz to wiesz czy ta sprzedaż podlega opodatkowaniu czy nie. 

@Zin297 polecam zapoznać się z treścią ustawy a nie artykułów zamieszczanych w sieci. (PS jest napisane)

oznacz moderatorów

The_Prince20
#1 Nowicjusz#

Tak, tylkoja sprzedaje stare graty które kiedyś zgromadziłem mam tego trochę i dla mnie to nie jest jasne do końca. Jestem osoba prywatna i mam np pamięci do komputera które są warte 10 zl sztuka jak można latwo obliczyc sprzedam np. 30 takich pamieci bede mial 30 transakcji a zarobie na tym 300 zl. Nikt mi nie potrafi odpowiedzieć na te pytanie. Załóżmy ze sprzedam 40 pamieci za 10 zl i będę musiał zapłacić ten podatek czy nie? Tak trudno odpisać?

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

@The_Prince20

DAC7 niczego nie zmienia w kwestii opodatkowania sprzedaży, ma on wyłącznie charakter informacyjny. 

A co do podatku od sprzedaży, to aby było od czego go naliczyć, to musisz sprzedać towar drożej niż go kupiłeś. Od tej różnicy w cenie, nalicza się podatek. Sprzedaż produktów będących w posiadaniu sprzedającego dłużej niż 6 miesięcy, nie podlega opodatkowaniu, ani nawet zgłoszeniu takiej transakcja w PIT-cie rocznym (są jednak od tego wyjątki).

oznacz moderatorów

Zin297
#7 Wielbiciel#

Przecież się zapoznałem z ustawą i wedle tej ustawy powinny być zgłaszane  zrealizowane transakcje a  że Allegro chce zgłaszać też nie zrealizowane czyli anulowane to już tylko i wyłącznie interpretacja Allegro i działanie na szkodę użytkowników Allegro .
Waszym zdaniem to normalne że pisze że powinny być zgłaszane zrealizowane transakcje a oni będą zgłaszać też nie zrealizowane mimo że mają 100 % pewności że kupujący otrzymał zwrot swoich pieniędzy poprzez Allegro PayU i transakcja była nie zrealizowana a Ty weź i ewentualnie  się potem tłumacz w US że nie sprzedałeś danych przedmiotów ....

  • zrealizujesz minimum 30 transakcji na Allegro lub
  • przeprowadzisz transakcje na łączną kwotę powyżej 2000 euro.

    To co wklejam że zgłoszą jeśli zrealizujesz minimum 30 transakcji lub powyżej 2 tyś euro to jest zaczerpnięte nie  skądinąd tylko samo Allegro coś takiego napisało na temat wcielania na Allegro od 1 lipca dyrektywy DAC7  .
    Czyli co robią dezinformacje ? Piszą jedno a robią drugie ?
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tam jest napisane wyraźnie transakcja.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Sztuka to sztuka. Jak urząd wezwie to wtedy wytłumaczysz co i jak 😉

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

transakcja nieudana też, czego się spodziewasz po rządzących?

i najlepsze podatek jak znam życie będziesz musiał zapłacić od wszystkich takich transakcji

to, że ktoś zawarł umowę cywilne i nie płaci, nie liczy się

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To wynika z wytyczne UE.

oznacz moderatorów

Zin297
#7 Wielbiciel#

W dyrektywie DAC7 nie ma nic że fikcyjne transakcje w których realnie do kupna sprzedaży nie doszło też mają sie liczyć bo to co najwyżej może być absurdalna interpretacja Allego  tylko pisze że :

  • zrealizujesz minimum 30 transakcji na Allegro lub
  • przeprowadzisz transakcje na łączną kwotę powyżej 2000 euro.
oznacz moderatorów

Client:121447705
#9 Pomysłodawca#

@Zin297 Z tego co ja słyszałem - niestety systemy US nie pozwalają na poprawne raportowanie anulowanych lub zwracanych zamówień. Pozwalają jedynie zgłosić, że transakcja została zawarta i tyle. A ty biedny tłumacz się US, że zamówienie nie zostało zrealizowane bo klient go potem nie chciał. Zalecam dobrze dokumentować wszystkie zwroty i anulacje.

oznacz moderatorów