anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Działalność nierejestrowana - limit

TopGryIInne
#4 Eksplorator#

Witam,

Mam pytanie odnośnie limitu. Czy limit 1505zł na miesiąc tyczy się od 1 dnia miesiąca czy od ostatniej sprzedaży? Dajmy że ostatnia sprzedaż przedmiotu była 24 kwietnia to zarabiać mogę dopiero 25 maja? Czy mogę już 1 Maja?

Dziękuję! 😄

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

kostas11
#21 Demiurg#

@TopGryIInne miesięcznie jest limit 1 - 31,  ale pamiętaj że ważne czym handlujesz bo to nie zwalnia z obowiązku Vat czy posiadania kasy fiskalnej przy niektórych produktach, oraz rozliczenia podatku 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

TopGryIInne
#4 Eksplorator#

Jeśli sprzedaję coś co nie wymaga obowiązku vat to muszę gdzieś to zgłaszać?

oznacz moderatorów

TopGryIInne
#4 Eksplorator#
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@TopGryIInne Możesz prowadzić działalność nierejestrową: jeżeli przychody z twojej działalności w żadnym miesiącu 2021 roku nie przekroczą kwoty 1400 zł, a w 2022 roku - kwoty 1505 zł (50 proc. kwoty minimalnego wynagrodzenia) w okresie ostatnich 60 miesięcy (5 lat) nie wykonywałeś lub nie wykonywałaś działalności gospodarczej. Inna sprawa VAT.

oznacz moderatorów

TopGryIInne
#4 Eksplorator#

okej czyli od 1 dnia miesiąca mogę zarabiać tak?

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Wszystko zależy czym masz zamiar handlować ,niektóry asortyment wymaga kasy fiskalnej od 1-go dnia sprzedaży a dokładniej to najlepiej podpytać w swoim US.

oznacz moderatorów

TopGryIInne
#4 Eksplorator#

@mwmonety  jeśli chodzi o to co sprzedaje to nie potrzebuje kasy fiskalnej. 

Czyli na luziku mogę sprzedawać od 1 maja nie zważając na to, że ostatni raz ktoś kupił rzecz 27 kwietnia?

Dziękuję Ci bardzo! 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@TopGryIInne Możesz, ale musisz mieć aktywowane konto do wypłat i to najlepiej zrobić przez zaplata przez kupujących: https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/konfiguracja-konta-do-wyplat/jak-wyplacic-pieniadze-z-all...

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

No to działaj ,powodzenia.

oznacz moderatorów

TopGryIInne
#4 Eksplorator#
oznacz moderatorów