anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Działalność nierejestrowana na koncie normalnym na czyje konto idzie sprzedaż

MAMY ROZWIĄZANIE!
ccaliencc
#7 Wielbiciel#

Witam wszystkich,

Chciałbym zacząć na próbę sprzedawać na normalnym koncie Allegro ale nie rejestrując działalności. Niestety ja osobiście nie mogę mieć działalności nierejestrowanej ponieważ firmę zamknąłem 3 lata temu (wymagane jest min. 5 lat). W związku z tym mam pytanie, jeżeli zmienię dane konta na żonę i wystawię na sprzedaż rzecz na tym koncie, to sprzedaż będzie się liczyć do działalności nierejestrowanej mojej czy żony? W skrócie od czego zależy czy dane konto i sprzedaż z niego idzie na konto osoby A czy osoby B?

Wolał bym uniknąć zakładania nowego konta na żonę, bo na tym już mam historię i używam go wiele lat. Czy lepiej po prostu założyć nowe konto na współmałżonka i tam zacząć sprzedaż na podstawie działalności nierejestrowanej? Na kogo "konto" idzie sprzedaż w takim razie?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
mdrogeria
#21 Demiurg#

@ccaliencc trzeba by się zapytać mąrdzejszej głowy , ale na logikę biorąć sprzedaż pójdzie  na podmiot , na który wystawiana jest faktura przez allegro , niemniej nasze prawo podatkowe z ligiką niewiele ma współnego dlatego najbezpieczniejszym wyjściem będzie interpretacja NUS.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

A jak zmienisz konto na żonę?

oznacz moderatorów
ccaliencc
#7 Wielbiciel#

Podobno trzeba zmienić dane konta i pokazać akt małżeństwa. Ale ogólnie interesuje mnie interpretacja przepisów, bo kiedy sprzedaż jest na konto działalności nierejestrowanej a kiedy po prostu osoby fizycznej? Jak wystawię aukcję i sprzedam to z automatu idzie to jako sprzedaż przez działalność nierejestrowaną? Niestety Allegro nie udzieliło mi odpowiedzi na w sumie tak podstawowe pytanie.

oznacz moderatorów
Syla270985
#12 Orędownik#

@ccaliencc najlepiej byłoby po interpretację skontaktować się z infolinią Urzędu Skarbowego. Dla mnie działalność nierejestrowana czy rejestrowana to taka, w której w sposób ciągły sprzedajesz towary czy wykorzystujesz wartości niematerialne i prawne w celach zarobkowych. Nie robisz tego sporadycznie sprzedając np swoje rzeczy czy nietrafiony prezent urodzinowy. Ja bym tak to rozumiała. Ale na infolinii na pewno udzieliliby Ci wyczerpujących informacji. 

oznacz moderatorów