anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Działalność nierejestrowana - vat

Dragen11
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry. Pracuję w sklepie budowlanym na umowie o pracę. Chciałbym okazjonalnie sprzedawać produkty poprzez sprzedaż internetową. Wiem, że mogę prowadzić działalność nierejestrowaną jeżeli przychody z mojej działalności nie przekroczą 50 proc. kwoty minimalnego wynagrodzenia. Proszę o informację czy związku z tym mogę sprzedawać produkty typu: armatura łazienkowa, sanitarna - wyposażenie łazienek? Jak to wygląda w sprawie podatków?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Dragen11 Cześć. 🙂 Po tego rodzaju porady najlepiej zgłoś się do księgowości — tam otrzymasz najlepszą i najpewniejszą pomoc. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Dragen11 poczytaj tu https://www.biznes.gov.pl/pl/portal/00115 działalność nierejestrowa podlega pod te same zasady co zwykła płacisz podatki, jak towar podlega pod ustawę Vat to płacisz jak wymaga kasy też zakładasz itp. a wiesz że 1800 zł to przychód czyli tak naprawdę sprzedasz 3 krany i musisz zarejestrować DG 😄

Zwolnienie z VAT podmiotowe nie przysługuje, jeśli między innymi: sprzedajesz towary wymienione w załączniku nr 12 do ustawy o VAT

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Dragen11
#7 Wielbiciel#

Towar jaki chcę sprzedawać to korki do umywalki, syfonu. Cena ok 40 zł za sztukę. Czy z taką sprzedażą za cenę i rodzaj towaru mogę prowadzić działalność nierejestrowaną? 

 

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Dragen11 możesz ale po porady to do księgowej, nigdy nie bazuj na forach itp. 

Pamiętaj że jak przekroczysz 1800 zł przychodu czyli sprzedasz 45 produktów i od razu musisz założyć działalność z ZUSem, zapłacisz prowizje, koszty pakowania kartonów i zostanie Ci 10 zł od produktu to zarobisz 450 zł a Od momentu przekroczenia limitu, masz 7 dni na zarejestrowanie działalności gospodarczej w CEIDG.  Więc przekalkuluj czy potem rozwiniesz sprzedaż żeby stać cię było na zus czy będziesz pilnował żeby nie przekroczyć przychodu 1800 zł w miesiącu i będziesz zawieszał sprzedaż ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Dragen11
#7 Wielbiciel#

Kartony, taśmy, folię stretch mam nad stan. Wykorzystuję"śmieci" z pracy. Oczywiście jestem świadomy limitów przy działalności nierejestrowanej. Dla mnie i 1000 zł w miesiącu będzie zadowalające. Jedyna opłata to za prowizję i podatek. Wątpliwości miałem tylko czy przy takiej sprzedaży nie ma obowiązku rejestracji VAT 

oznacz moderatorów