anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dzialalnosc nierejestrowana

czarnaola1
#2 Obserwator#

Witam, czy osoba rozpoczynająca dzialalnosc w ramach tzw działalności nierejestrowanej może sprzedawać na głównym allegro? 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

kostas11
#21 Demiurg#

@czarnaola1 może ale nie jako konto firma bo dziwne ale według prawa jesteś firmą ( zwroty ustawa konsumencka faktury Vat czy kasa ) ale allegro nie bierze tego pod uwagę 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

czarnaola1
#2 Obserwator#

Jako osoba prywatna nie moge wystawiac sprzedazy na allegro glownym. Wiec postanowilam zmienic konto na firmowe. Stanelam na weryfikacji konta. Mam wysłać dokumenty do weryfikacji.  Czytalam że jest coś takiego jak weryfikacja uproszczona i nie trzeba wysłać dokumentów. Tylko nie wiem gdzie się to wybiera. Proszę o pomoc.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@czarnaola1 właśnie o tym pisałem wyżej, nie założysz firmowego konta jak nie masz DG 😞 mimo że działalność nierejestrowana nie różni się niczym od zwykłej ( prócz limitem przychodu 1500 zł miesięcznie ) 

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Możesz za pomocą konta zwykłego i na zwykłym Allegro także, ale jak chcesz sprzedawać jako firma to nie ma takiej opcji. Ale wiesz że US może sprawdzić ile zarabiasz!

oznacz moderatorów

czarnaola1
#2 Obserwator#

Ja chce sprzedawać okazjonalnie w ramach limitów dla działalności nierejestrowanej. Chcę sobie dorobić i sprzedawać zrobione przeze mnie czapki i szaliki. Ze zwykłego konta mam tylko dostęp do allegro lokalnie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie założysz konta firmowego, musisz przedstawić dokumenty potwierdzające prowadzenie działalności.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@czarnaola1 nie tylko możesz wystawiać też na allegro 

photo.jpg

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Crypto__Shop
#9 Pomysłodawca#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_  dla allegro działalnośc nierejestrowana nie istnieje. Teraz rzucili nam kolejne kłody pon nogi. Za rok ma być dozwolony przychód na poziomie minimalnej krajowej ale co z tego jak teraz sprezdaż na prywatnym koncie jest pozbawiona sensu. 

oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#

Minimalna krajowa netto, a sprzedaż nierejestrowana w tej wysokości brutto to i tak żadna atrakcja 😉

oznacz moderatorów