anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

dzień dobry jaka jest kwota sprzedaży bez firmy. .

Apolon23
#7 Wielbiciel#

dzień dobry jaka jest kwota sprzedaży bez firmy. ... ponieważ Mam już 1900

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

LEW433
#21 Demiurg#

Allegro nie limituje tylko US.

Według przepisów maksymalne przychody ze sprzedaży nie mogą przekroczyć 50 proc. minimalnego wynagrodzenia. Od 1 stycznia do 30 czerwca 2023 roku obroty z niezarejestrowanej działalności mogą osiągać do 1745 złotych.

Przekroczenie tego progu sprawia, że działalność staje się działalnością gospodarczą. Wtedy działalność należy zarejestrować w terminie 7 dni.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

limit przychodów, który możesz osiągać w skali miesiąca. 75% minimalnego wynagrodzenia 

teraz pewnie zapytasz ile wynosi minimalne wynagrodzenie , to ja też odpowiem pytaniem ,, ile płacisz za informacje ? ,,

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Apolon23 

  • miesięczne przychody z twojej działalności nie przekroczą:

    • do 30 czerwca 2023 roku – 50% kwoty minimalnego wynagrodzenia obowiązującego w danym roku
    • od 1 lipca 2023 roku – 75% kwoty minimalnego wynagrodzenia obowiązującego w danym roku
    •  
  • Minimalne wynagrodzenie w 2023 roku wynosi:

    • od stycznia 2023 roku – 3490 zł brutto
    • od lipca 2023 roku – 3600 zł brutto.

Od momentu przekroczenia limitu przychodu, masz 7 dni na zarejestrowanie działalności gospodarczej w CEIDG

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Apolon23
#7 Wielbiciel#

no cóż, od 1 lipca sprzedałem 1900.

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Od 1 lipca limit to 2700 przychodu należnego (czyli takiego,  który ci się należał, a nie takiego, który otrzymałeś, czyli wliczasz do przychodu kwotę, nawet jak klient nie zapłacił, o ile nie zrobiłeś zwrotu/anulowania zamówienia w tym samym miesiącu).

Jak jesteś na VAT-cie, to jest to kwota netto.

oznacz moderatorów