anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dzień dobry, kupujący chce zwróci towar który już odebrał,a zwrot prowizji

lgosia2
#8 Zapaleniec#

Jak odzyskać zwrot prowizji za zwrócony towar. Co kupujący musi zrobić i ja jako sprzedający.

Nr oferty : 15424556249

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

az1rael
#21 Demiurg#

Jak sprzedjący byl osoba prywatną to nie musi zgodzić sie na zwrot i nic wtedy nie musi robić. Jesli prywatny sprzedawca się zgodzi to ustalenia muszą odbyc sie w wiadomościach przez allegro tzn zgoda sprzedawcy zaznaczam na zwrot kasy po odebraniu i sprawdzeniu czy towar jest w stanie niezmienionym sprzed wysyłki (nagranie odpakowania zxodbiorem na 1 filmie plus sprawdzenie działania) nastepnie prosba kupującego o zgode na zwrot i podanie nr konta do wykonania zwrotu po odbiorze i sprawdzeniu towaru. Z screenami i potwierdzeniem przelewu sprzedawca występuje do allegro o zwrot prowizji takie dowody wystarcza by go allegro przyznało

oznacz moderatorów

lgosia2
#8 Zapaleniec#

Niestety ale kupujący rozpakował,probował zamontować /część elektryczna oryginalna z nr producenta/podlączył , po czym powiadamia mnie,iż część nie pasuje/co nie jest możliwe,gdyż nie jest to zamiennik/ i chce odesłać za pobraniem. W momencie kiedy dowiaduje się o drodze zwrotu -milknie. Miałam już raz taką sytuację i otrzymałam negatywa bo nie przyjęłam uszkodzonej części-zakupionej jako nowej w oryginalnym opakowaniu. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@lgosia2 nigdy nie zgadzaj się na odsylanie za pobraniem bo ci cegłę odeśle

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Art 34.4 ustawy konsumenckiej odmowić zwrotu nie mozesz jak sprzedajesz jako firma ale wysokość zwrotu pomniejszyć możesz nawet do 1grosza jak odsyła zużyty szajs

oznacz moderatorów

lgosia2
#8 Zapaleniec#

Jestem jako prywatny sprzedający , nie zgodziłam się za pobraniem. Zgodziłam się na zwrot, ale wg wzkazówek powyżej i nastała cisza. Czeka mnie negatywny komentarz, ale nic na to nie poradzę, a allegro niestety ale nie usuwa bezpodstawnych negatywów.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@lgosia2 czy zwróciłaś wpłatę za to zamówienie? Aby odzyskać prowizję, zwróć wpłatę za to zamówienie, a potwierdzenie zwrotu prześlij za pomocą formularza z prośbą o zwrot prowizji. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

lgosia2
#8 Zapaleniec#

Niestety ale kupujący nagle zamilkł po tym jak otrzymał kolejność ruchów aby otrzymać zwrot za zakupiony towar tym bardziej iż jestem prywatnym sprzedającym. Towar który otrzymał jako nowy, już był używany przez kupującego a fakt iż to część elektryczna i została podłączona a następnie nagle chce zwrócić-mogło dojść do uszkodzenia tj spalenia. Kupujący chce całości zwrotu ,ale część jest już jako używana. Miałam podobną sytuację i kupujący wystawił mi negatywa, a allegro nie chciało usunąć opinii. Czy kupujący może bez żadnych konsekwencji pisać kłamstwa bo nie udało mu się oszukać sprzedającego ?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nauczka, nie zgadzasz się na zwrot z godnie z prawem, a negatyw i tak wpada!

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Na lokalnie nie ma komentarzy

Jako prywatny nie musiszbsię godzić na zwrot i cievie nie iteresuje że on sobie złe kupił

Od wyjaśniania negatywa między osobami prywatnymi jest sąd tam kupujący nie ma praw przysługujacych z ustawy konsumenckiej i ochrony mamy allegro zniesławienie i pomawianie może być bolesne

oznacz moderatorów