anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dziwna licytacja

peaqx
#2 Obserwator#

Witam, kilka dni temu wystawiłem na sprzedaż telefon - jako osoba prywatna. Licytacja była promowana i przebiegała normalnie, jednak 5 minut przed zakończeniem aukcji dostałem wiadomość aby odwołać najwyższą ofertę. Z grzeczności anulowałem ofertę i wysłałem wiadomość do nowego wygranego z prośbą o szybką wpłatę pieniędzy abym mógł wysłać telefon przed weekendem. I tu zacytuje osobę, która wygrała aukcję :

"Witam jaki telelefon?" - Kupujący

"Wylicytowany SAMSUNG GALAXY" - sprzedający

"Za I stan i wgl" - kupujący

... - sprzedający

"Bo ja nie widze wcale ogloszenia i dlatego" - kupujący

Wydaję się jakby kupujący nie miał pojęcia o czym w ogóle do niego piszę, a sposób pisania nie wkazuje na to że jest to osoba dorosła. Teraz pytanie, czy kupujący jest zmuszony do zapłaty za kupiony towar? Jeśli nie to czy istnieje sposób na anulowanie opłat pobranych za promowanie oferty ? Zależy mi na czasie, a tu wydaje się jakby dwie osoby ktoś licytowały sobie dla żartów.

 
 
oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

xyz96
#21 Demiurg#

@peaqx Jeśli nie zapłaci z własnej woli, zmusić możesz próbować sądownie, choć to też nie jest gwarancja zapłaty. Opłaty za promowanie nie są zwracane.

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

Na lokalnie czy na zwykłym alle takie jaja ktoś Ci zrobił? 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Na Lokalnie nie ma odwoływania ofert.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@exoryna Na AL nie mógłby anulować oferty w licytacji.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

Jasne. Dzięki za info. Nie znam za dobrze tego lokalnego. Może to i lepiej w sumie....

 

Elo. 

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@peaqx tu nie da się odwołać licytującego więc kończąc aukcję wygrała najwyższa oferta, zapewne ten co chciał odwołać 🙂  więc kolejni w kolejce nie wiedzą że wygrali i nie mają tego w kupionych i nie zapłacą 😞  Pisanie nic nie, wystaw ponownie niech licytują do końca 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

peaqx
#2 Obserwator#

Na allegro można normalnie odwoływać oferty. Najwyższa oferta została odwołana i jest to zupełnie inna osoby niż ta która została ostatecznym kupującym. 

oznacz moderatorów