anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

EAN dla starych płyt CD

Exotic2007
#7 Wielbiciel#

Po czasie nieaktywności planuję sprzedaż kilku starszych płyt CD bez nr EAN na okładce, a tu taki nowy wymóg. 

Czy numer EAN : 2100001323769 jest jakimś uniwersalnym numerem przyznanym przez allegro do takiego celu ? Mogę z niego skorzystać dla dowolnej starszej płyty ?

Znalazłem sporo płyt oznaczonych tym numerem ale w takim przypadku to chyba bez sensu jeśli wyszukując po takim numerze wyszukiwarka znajduje ok. tysiąc  wyników. Po co takie fikcyjne niby-ułatwienie dla kupujących ?

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

LEW433
#21 Demiurg#

A czemu niby byś nie mógł.

oznacz moderatorów

Exotic2007
#7 Wielbiciel#

A choćby dlatego, że jeśli allegro uzna nagle taką praktykę za niewłaściwą, to mogą mi zablokować aukcje z tak oznaczonymi płytami. Wiadomo, że podejście allegro różni się względem różnych podmiotów (''duży'' może więcej) i dlatego pytam czy to jakieś oficjalne rozwiązanie. Ciężko się dokopać teraz do jakiejś oficjalnej informacji allegro, bo z tego co na szybko zauważyłem moderatorzy najczęściej udzielają wykrętnej odpowiedzi odsyłającej do firmy sprzedającej numery EAN .

Przy pojedynczych płytach wykupywanie puli unikalnych EAN jest nieopłacalne, a poza tym jak widzę póki co choćby na przykładzie tego fikcyjnego, ''unikalnego" EANu 2100001323769 (ok. 1000 różnych tytułów), to pieniądze wyrzucone w błoto, by spełnić wymóg, który niespecjalnie komuś ułatwi wyszukiwania. 

Oczekuję dla CD podobnego rozwiązania jak w przypadku kaset i winyli (przecież te nośniki też miewały kod kreskowy), czyli nieobowiązkowy EAN, przynajmniej w przypadku używanych egzemplarzy.

 

oznacz moderatorów