anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Fałszywy kupujący

Client:48676387
#8 Zapaleniec#

Witam, parę dni temu wystawiłem przedmiot na sprzedaż na allegrolokalnie, "kupujący" jakby zarezerwował sobie towar, ale za niego nie zapłacił i jeszcze napisał wiadomość, że prosi o dane konta ( bo sprzedaje konto w grze ) aby "mógł sprawdzić" czy wszystko okej, a potem opłaci. A więc odpisałem, że nie ma takiej opcji i dane dostanie dopiero po opłaceniu. Na tą wiadomość kupujący nie odpisał już, a moja oferta jest w zamówieniach od kupujących i ja nie wiem co mam zrobić z tym. Czy tworzyć nową ofertę, czy da się jakoś anulować kupno kupującemu i oferta wróci.

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

konto zamknięte
Nie dotyczy

z tego co wiem, to allegro powinno ci przywrócić tą ofertę, jeśli kupujący nie zapłaci lub nie wypełni formularza dostawy w ciągu 7 dni 🙂

oznacz moderatorów

Client:48676387
#8 Zapaleniec#

w ciągu 7 dni to ja już bym to sprzedał

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

tyle, że.. w momencie zakupu przedmiot staje się własnością nabywcy, takie prawo, a te 7 dni to jest sugestia allegro, regulamin tak sugeruje, można oczywiście zmienić nawet na 3 dni, ale to musisz wysłać od razu, w momencie kliknięcia kup teraz przez kupującego 🙂

 

oznacz moderatorów

Client:48676387
#8 Zapaleniec#

czyli mam rozumieć, że jakiś pajac uziemił mnie na 7 dni? On tego nie kupił bo nie zapłacił i nie wydaje mi się, żeby miał zamiar, on po prostu chce mnie oszukać.

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:48676387 w kolejności:

1. musisz odczekać regulaminowe 7 dni,

2. wysyłasz przypomnienie kupującemu, że następnego dnia wystawiasz ofertę ponownie,

3. jeśli kupujący nie zapłaci, nie dopełnił umowy, ta staje się zatem nieważna,

4. możesz ponownie wystawić przedmiot,

5. możesz również ubiegać się o zwrot prowizji. 

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

szablony24h
#7 Wielbiciel#

przepraszam ale co to za bezsens?

3. jeśli kupujący nie zapłaci, nie dopełnił umowy, ta staje się zatem nieważna,

jak to umowa nieważna? To ładnie sobie napisaliście swój regulamin. Czyli mogę sobie dowoli licytować przedmioty na wszystkich aukcjach po kolei i wkurzać tym sprzedających. W sumie czemu nie, skoro nikt mnie nie pociągnie do sądu prawda?

 

5.4. Niedokonanie płatności w określonych wyżej terminach przez Kupującego skutkuje rozwiązaniem umowy sprzedaży, która do upływu terminów wskazanych w art. 5.2. i 5.3. powyżej zostaje zawarta pod warunkiem..

Rewelacja, zaraz będę sobie licytował wszystko jak leci.

 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@szablony24h Ależ oczywiście, że można kogoś prywatnie po sądach przeciągnąć i dać srogą nauczkę https://spolecznosc.allegro.pl/t5/sprzedaj%C4%85cy-o-allegro-lokalnie/kto%C5%9B-zalicytowa%C5%82-m%C...

Jakoś z tydzień temu było tu kilka tematów, gdzie ludzie skarżyli się na jakiegoś komedianta, który licytuje im wszystko jak leci po 9000 zł. Najprawdopodobniej skończył z banem.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

szablony24h
#7 Wielbiciel#

z banem a nie sadem i nakazem zaplaty. W watku z linku nic nie ma... pewnie go nie czytałes

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@szablony24h Dałem Ci linka do konkretnego posta, w którym ktoś miał podobny przypadek i napisał co zrobił, ile to zajęło i że ściągnął z typa wszystko co do grosza, więc raczej Ty nie czytałeś wątku, w którym m.in. ja się udzielałem;]

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

szablony24h
#7 Wielbiciel#

słowo klucz podobny. Kilka razy na allegro.pl też "zmusiłem" żartownisia do zapłaty za wylicytowany przedmiot, więc wiem jak to się robi na allegro.pl a my rozmawiamy o allegrolokalnie, nieprawdaż? 🙂 niestety ale takimi wpisami generujesz chaos. Jedno jest pewne na allegrolokalnie można sobie robić jaja ze sprzedających i grozi tylko ban. Tutaj nie mamy danych, nigdzie nie wyślemy wezwania do zapłaty...

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@szablony24h Co za różnica? Uważasz, że sąd postawi regulamin AL ponad kk/kc?😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

szablony24h
#7 Wielbiciel#

prawnikiem nie jestem, ale tu jest tzw. umowa warunkowa. Czyli póki nie ma spełnionego warunku - w tym przypadku zapłaty od kupującego - to nie ma wiążącej umowy 😞 i to jest największy ból. Aż potrzebuje maść xD

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@szablony24h Tak, na Lokalnie możesz licytować i nie płacić. Gdy ktoś poda Cię do sądu, powołasz się na regulamin Allegro, zgodnie z którym umowa jest rozwiązywana po pięciu dniach. Korzystając z Allegro kupujący i sprzedający akceptują regulamin i godzą się na takie rozwiązanie umowy.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Na AL jest 5 dni na zapłatę.

oznacz moderatorów