anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Faktura korygująca od Allegro

stokrotek301
#7 Wielbiciel#

Cześć, 

czy jak otrzymuje zwrot prowizji do Allegro w lutym, za styczeń to dostane korektę faktury za styczeń? rozumiem, że nie jeżeli w lutym coś sprzedam, ale jeżeli nie wtedy powinienem dostać, tak?

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

xyz96
#21 Demiurg#

@stokrotek301 Nie, Allegro nie wystawia korekt w takich przypadkach. Następna faktura zostanie odpowiednio pomniejszona. 

oznacz moderatorów

stokrotek301
#7 Wielbiciel#

 jeżeli już nigdy nie sprzedam co wtedy, mogę wypłacić ten zwrot?

oznacz moderatorów

stokrotek301
#7 Wielbiciel#

no ale na czacie otrzymałem wiadomość, że otrzymam fakturę korektę, je jeżeli sprzedałem coś w styczniu a w lutym zwracam, ale już niczego nie sprzedam, że z automatu wystawi mi się faktura korekta....

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@stokrotek301 Cześć 🙂 Faktury korygujące wystawiane są w wtedy, kiedy działania na koncie wskazują, że konieczne jest wykonanie modyfikacji faktur wystawionych za wcześniejsze okresy rozliczeniowe.

Faktura korygująca odnosi się do faktury korygowanej i zawiera wskazanie numeru faktury korygowanej oraz datę jej wystawienia. Na tego typu fakturze nie są już ujęte świadczenia poza VAT. 

Po dokonaniu korekty prowizji na Twoim rachunku, takie działanie zostanie uwzględnione na fakturze w miesiącu, w którym taka korekta miała miejsce - na przykład jeśli korekta zostanie dokonana w styczniu, to zostanie ona uwzględniona w fakturze za styczeń. 

Artykuły, do których linki podał xyz dobrze to tłumaczą.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów