anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Faktura korygująca - zwrot towru

MAMY ROZWIĄZANIE!
e-strzaleczka
#7 Wielbiciel#

Prowadzę JDG. Jestem zwolniony z VAT. Kupujący odesłał mi towar. Wystawiłem wcześniej fakturę ZW. Czy teraz po otrzymaniu towaru od klienta i zwróceniu mu gotówki mam wystawić fakturę korygującą?

 

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15
kostas11
#21 Demiurg#

@e-strzaleczka jeśli nie chcesz płacić podatku to jak najbardziej trzeba zrobić korektę faktury 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
e-strzaleczka
#7 Wielbiciel#

Czy fakturę korygującą mam odesłać klientowi?

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@e-strzaleczka oczywiście - obowiązkowo, bo jeśli Ty zrobisz korektę to również kupujący musi, bo wyjdzie to w skarbówce 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
e-strzaleczka
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za pomoc

oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@e-strzaleczka dodatkowo zapisz sobie maila z wysłaną do Kupującego korektą. Jeszcze niedawno trzeba było otrzymać potwierdzenie odebrania korekty, teraz wystarczy samo potwierdzenie wysłania jej.

oznacz moderatorów
AlePiesio
#13 Ambasador#

Na allegro chyba tylko 6 miesięcy widać wiadomości w centrum wiadomości i co w takim przypadku ? 😄

oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@AlePiesio wysyłasz mail i zapisujesz sobie go w pliku eml na dysku.

Jak Kupujący nie zaksięguje korekty mimo, że masz potwierdzenie jej wysłania, to już problem Kupującego.

oznacz moderatorów
AlePiesio
#13 Ambasador#

A co jak kupujący nie zaksięguję korekty? 🙂 I w jaki sposób najlepiej wysyłać korekty? 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@AlePiesio wystarczy wysłać na maila a ja zawsze w tytule przelewu piszę że zwrot dotyczy korekty ( numer i dat  ) więc nie ma możliwości przeoczenia 🙂

Można też poprosić o maila zwrotnego, wydrukować i podpiąć pod korektę 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@AlePiesio w mailu z korektą prosisz kupującego o odpowiedź zwrotną potwierdzającą jej  otrzymanie . Środki zwracasz po otrzymaniu potwierdzenia , cała reszta Cię nie obchodzi .

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@mdrogeria a jak nie potwierdzi a tu mija 14 dni od odstąpienia ? i wkracza allegro z dyskusją i POK ? takie nasze porąbane realia prawne 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@kostas11 wówczas się prosi w dyskusji o potwierdzenie . Osobiście dzwonię i informuję o wysłanej wiadomości oraz uwarunkowaniem zwrotu środków od potwierdzenia .

oznacz moderatorów
AlePiesio
#13 Ambasador#

No ok rozumiem a co jak kupujacy nie potwierdził że otrzymał korekte faktury, czyli sprzedający nie ma tego potwierdzenia mimo zrobienia korekty faktury, podatku itp

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@AlePiesio nie zwracasz środków jak nie potwierdzi .

oznacz moderatorów
e-strzaleczka
#7 Wielbiciel#

Faktury korygującej nie wystarczy wysłać poprzez dodanie dowodu zakupu?

oznacz moderatorów