anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

FAworyzowanie "VIP" sprzedawców czy brak kontroli nad aukcjami?

KalinaJanowska
#2 Obserwator#

Proszę niech mi ktoś wytłumacz dlaczego, gdy wystawiam aukcję z różnymi kolorami do wyboru to zostaje to usunięte w ciągu 12h natomiast na serwisie są tysiące aukcji tego typu. Różnica? Ja chce zaczynąć sprzedaż i moją przygode z tym serwisem a osoby, które mogą stosować takie praktyki wykupują subskrypcję lub inne dodatki płacąc allegro np za logo swojej firmy. Rozumiem to tak, że jeśli chce wystawiać coś jak inni (nie do końca zgodne z regulaminem) to muszę zapłacić coś więcej do kieszenie korporacji i wtedy będą zamykać oczy na moje naginanie regulaminu. Może jakiś moderator zobaczy to i zacznie coś robić w tej sprawie. Mogę tylko ze strony głównej z Waszych promowanych ofert od "najlepszych" sprzedawców dać kilkanaście przykładów. 
Każdy sprzedawca powinien być traktowany równo rozumiem, wykupuje logo to jest bardziej widoczny, wykupuje promowanie, aukcja leci na góre ale dlaeczego wtedy nie musi stosować się do regulaminu? 
Albo lepsze, stosowanie shadow ban ktoś ma problem to trzeba uciszyć i gnębić a dzwoniąc i pisząc dowiadujesz się, że na koncie nie ma bana. Polecam wszystkim którym nagle sprzedaż spadła niemal do 0 sprawdzić czy wyszukiwarka allegro odzuka wasz sklep wystarczy w kategorii wybrać "sprzedawca" i wpisać nazwę zazwyczaj po wpisaniu połowy nazwy wyszukiwarka daje propozycję ale jak jest  wyżej wspomniany ban to nawet po wpisaniu całej nazwy nic się nie pojawi 🙂 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@KalinaJanowska Na Allegro nie ma czegoś takiego jak "shadow ban". Jeśli uważasz, że jakieś oferty zostały usunięte nieprawidłowo, to podaj proszę ich numery, będziemy wyjaśniać. 

oznacz moderatorów

KalinaJanowska
#2 Obserwator#

Otuż nie, moja aukcja została usunięta z powodu, że była niezgodna z regulaminem tzn. do wyboru były kolory więc to rozumiem i zamierzam się do tego stosować ale dlaczego mimo iż od kilkunastu dni zgłaszam aukcję innych sprzedawców również dodających w ten sposób to nic się nie dzieje nie jest zmieniona ani usunięta. przykład: numer aukcji  14053179865

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@KalinaJanowska Podaj numer usuniętych ofert. 

oznacz moderatorów

KalinaJanowska
#2 Obserwator#

Po co wam usunięta aukcja? Jak ja proszę o traktowanie każdego sprzedawce na równi ze sprzedawcami, którzy nie wykupują promocji banerów i innych dodatków. Proszę mi powiedzieć czy aukcja 14053179865 jest zgodna z regulaminem? 

 

oznacz moderatorów

KalinaJanowska
#2 Obserwator#

Załącznik 2 artykuł: 

1.11.

Niedopuszczalne jest pozostawienie Kupującemu w ramach Oferty wyboru co do jednej bądź kilku istotnych cech Towaru, takich jak np. rozmiar, model itp. W Ofercie obejmującej wiele sztuk Towaru, dopuszczalne jest umożliwienie wyboru koloru bądź wzoru graficznego pod warunkiem, że Sprzedający prezentuje aktualną informację o ilości dostępnych kolorów lub wzorów graficznych.

Teraz, aby było wiadomo o jakim regulaminie rozmawiamy proszę o informację czy aukcja 14053179865 jest popraawna 

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@KalinaJanowska Na ten temat piszemy tutaj:  https://help.allegro.com/sell/pl/a/wybor-towaru-z-listy-oAd1MRE6gU3

Obowiązkiem każdego sprzedającego jest aktualizowanie opisu i w przypadku zakupu wywiązanie się z umowy. Nie mamy podstaw do usunięcia oferty 14053179865. 

Jeżeli sprzedający nie podaje, ile ma jakich kolorów dostępnych, to zakładamy, że wszystkich ma po tyle samo (co w Kup teraz). 

Sprzedający odpowiada za opis i jeżeli ktoś kupił konkretny kolor, który był do wyboru, to sprzedający jest zobowiązany  właśnie taki kolor dostarczyć. 

Jeżeli masz pytania dotyczące swojej usuniętej oferty, to podaj jej numer.

oznacz moderatorów

KalinaJanowska
#2 Obserwator#

Dobrze, rozuemiem to częściowo. A teraz wróćmy do shadow banów, bo jak inaczej można powiedzieć o tym że nikt nie możne wyszukać sklepu? Ostatnio nawet kilka osob pisało o tym na forum ale nie było w tym temacie odzewu moderatorów a przynamniej nie było wytłumaczenia dlaczego tak się dzieje 

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@KalinaJanowska Jak już pisałam wyżej, nie ma takiego czegoś jak "shadow ban". Jeśli wpiszesz prawidłowy login w oknie wyszukiwania, to przejdziesz do sklepu sprzedającego. 

ko_alka_0-1712591548706.png

 

oznacz moderatorów